Witam, Mój 13- letni syn ma stwierdzoną chorobę kolan Osgooda schlattera. Czy jest jakaś możliwość p

1 odpowiedzi
Witam, Mój 13- letni syn ma stwierdzoną chorobę kolan Osgooda schlattera. Czy jest jakaś możliwość przyspieszenia wyzdrowienia na przykład rehabilitacja , rozciąganie , zastrzyki ze osocza krwi?
Witam serdecznie - przede wszystkim ważne jest, żeby nad przebiegiem rehabilitacji i procesu leczenia czuwał zespół terapeutyczny lekarz ortopeda (najlepiej dzięcięcy) + fizjoterapeuta specalizujący się w pracy z dziećmi. Choroba Osgood Schlatter to stan związany z mikrourazami przyczepu więzadła rzepki w części dalszej (piszczelowej) Więzadło to przenosi obciążenia z mięśnia czworogłowego. Wskazana jest więc rehabilitacja i wzmocnienie mięśni kończyn dolnych. Może warto zwrócić uwagę na poziom aktywności (jeśli jest zbyt duża np bardzo częste treningi biegowe lub siłowe) i dopasować go do aktualnego stanu choroby. Po adaptacji ścięgna (w wyniku prawidłowej rehabilitacji i dopasowania obciążenia) objawy powinny przeminąć. Zwykle przy zamknięciu (zrośnięciu) chrząstek wzrostowych objawy również powinny ustąpić. Życzę dużo zdrowia dla Syna. ( nie jest to porada lekarska. Porada bez badania pacjenta w mojej opinii nie jest po prostu możliwa)