Witam. Mój 12 letni syn ma nerwicę natręctw. Wszystko dokładnie sprawdza, układa, ma rytuały. Ma też

3 odpowiedzi
Mój 12 letni syn ma nerwicę natręctw. Wszystko dokładnie sprawdza, układa, ma rytuały. Ma też leki i niepokoje. Jesteśmy po pierwszej wizycie u psychiatry. Zaleciła lek Asertim. Po przeczytaniu ulotki przerazilam się i nie podałam leku. Szukam w tym momencie dobrego specjalisty w Krakowie od terapii poznawczo-behawioralne. Czy sama taka może pomóc? Dziękuję za odpowiedź.
A może warto spróbować terapii rodzinnej, w nurcie systemowym? Objaw syna "mówi", o czymś w domu, o czym się oficjanie "nie mówi".

Dzień dobry, ja natomiast jako hipnoterapeuta polecam swoje podejście do rozwiązywania tego typu problemów. Hipnoterapia jest bardzo skuteczna w leczeniu nerwicy natręctw. Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie.
Pracuje w podejsciu integracyjnym co poprostu oznacza ze specjalizuje sie w roznych formach terapeutycznych, wiec postaram sie przedstawic moja opinie w tej kwesti na podstawie znajomosci roznych podejsc terapeutycznych.
Nerwice natrectw to zachowania/rytuale ktore osoba wykonuje by zapobiec jakims wydarzeniom. To oznacza ze rytualy/zachowania maja tak naprawde zastosowanie ochronne. Mozna przez to stwierdzic ze czynnikiem tworzacym te zachowania/rytualy jest paniczny lek. Taka osoba wierzy ze zapobiega sytuacjom ktorych panicznie sie boi.
Z tego powodu radzilbym terapie poznawczo behawioralna poniewaz jest ona zawsze rekomendowana (przez wiele swiatowych towarzystw terapeutycznych i medycznych, np BACP, NICE) jako najskuteczniejsza forma walki z natrectwami. Na podstawie wlasnego doswiadczenia terapeutycznego rowniez bym polecal wlasnie te forme terapii. Taki terapeuta bylby wstanie zidentyfikowac nature leku u pani syna i stworzylby plan ktory stopniowo (poprzez cwiczenia wykonywane w domu) oslabialby te zachowania/rytualy.

Mam nadzieje ze w jakims stopniu moja wypowiedz pomogla.
Pozdrawiam,
Adrian Olesiak