Witam, mój 10 tyg. synek od urodzenia był na mm Hipp bio combiotic, jednak miał straszne zaparcia i

1 odpowiedzi
Witam, mój 10 tyg. synek od urodzenia był na mm Hipp bio combiotic, jednak miał straszne zaparcia i kupkę robił raz na kilka dni z strasznym płaczem i wysiłkiem. Za zgodą pediatry zmieniliśmy mleko na bebilon advance, od 28.09 stopniowo zaczęliśmy zmienić mleko wprowadzając po butelce nowego, ok 2-3 dni syn jest wyłącznie na nowym mleku jednak po jedzeniu pręży się i marudzi, robi też wodnista kupkę 1-2 razy dziennie. Czy to oznacza, że nowe mleko mu nie pasuje, czy potrzeba poczekać jeszcze trochę na efekt zmiany? Wizyta i pediatry dopiero w następnym tygodniu, proszę o radę
Bez badania dziecka i dokładnego wywiadu trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie, jednak na efekt zmiany mleka należy poczkać około 2 tygodni, częstsza zmiana mleka nie jest wskazana.
Jeśli dolegliwości brzuszne nasilą się lub nie ustąpią po tym czasie można spróbować zmiany na Bebilon comfort, dedykowany dzieciom z dolegliwościami trawiennymi, lub po poszerzeniu wywiadu bardziej specjalistyczne mieszanki w zależności od postawionego rozpoznania. W obecnej sytuacji sugerowałabym wstrzymanie się ze zmianami do wizyty u pediatry.