Witam. Mó dziesiecioletni syn moczy się w nocy. Robione mial badania i wszysko jes w normie. Psychol

7 odpowiedzi
Mó dziesiecioletni syn moczy się w nocy. Robione mial badania i wszysko jes w normie. Psycholog również nic nie widzi. Nie wiem już gdzie mam szukać pomocy. Ostatnio wyczytałam że to może być problem z miednicą i słabymi mieśniami. Szukam lekarza ktory moglby pomoc synowi
Witam.
Serdeczne polecam Jakuba Stępnika z Wołomina. Jest świetnym terapeutą. Bez problemu powinien pomóc Pani dziecku.

Można sprawdzić czy właściwie pracują mięśnie zwieracze. Warto sprawdzić u fizjoterapeuty a jeśli nie znajdzie przyczyny to szukać dalej po kojenych specjalizacjach. Osobiście nie spotkałam się z podobnym przypadkiem.
Problem nie tkwi w słabych mięśniach tylko nierównowadze napięć i być może zbyt dużemu ciśnieniu śródbrzusznemu, co oczywiście można odwrócić w sposób manualny w ciągu kilku wizyt. Pozdrawiam i zapraszam
urolog
Dzień dobry, 10 - letni chłopiec dorasta, - jeśli wyeliminowane są zaburzenia neurologiczne i nie ma zapaleń pęcherza moczowego, i innych dolegliwości- to pewnie przeżywa, każdy dzień coś mu się śni. To czas wielu przemian zmian w życiu. Wg moich doświadczeń regularnie uprawiany sport, by załatwił sprawę. Po pierwsze wzmacnia mięśnie, po drugie relaksuje psycho-fizycznie np. pływanie, sztuki walki. Po pół roku takiej terapii jeśli nie ma żadnych strachów, nerwów szkolno- rodzinnych i chorób. To najlepsze antidotum.
Problem może mieć tło emocjonalne np silne przeżycia,stresowe sytuacje konglikty lub problem z napięcie mięśni dna miednicy.polecam metodę czaszkowo krzyżowa oraz techniki powieziowe
Dr.Paruszkiewicz Uro-Dyn Warszawa, chirurg specjalizujący się w leczeniu moczenia u dzieci. Szczeże polecam chodziłam z synem i bardzo nam pomógł.