Witam, Miesiąc temu wycięto mi dolną ósemkę zatrzymaną. Po zabiegu obrzęk i szczękościsk utrzymywał

1 odpowiedzi
Witam,
Miesiąc temu wycięto mi dolną ósemkę zatrzymaną. Po zabiegu obrzęk i szczękościsk utrzymywały się przez tydzień stopniowo zanikając. Bólu nie odczuwałam właściwie żadnego nawet bezpośrednio po ustąpieniu znieczulenia. Poza przyjmowanym przez 7 dni antybiotykiem, zalecono mi jeszcze lek przeciwobrzekowy. Rana ładnie się zagoiła, nie było żadnych powikłań, aż do dziś. Powróciła opuchlizna i odczuwam już ograniczenia w poruszaniu żuchwą, niewielki ból promieniujący do skroni, tkliwość żuchwy w okolicy zabiegu. Sama blizna i dziąsło za siódemka bez zmian, ból tam również nie występuje. Problem jest jakby w przestrzeni między dziąsłem a policzkiem, jakby typowo w kości żuchwy. Nadmienię, że od tygodnia mam katar, a 3 dni temu zaczęłam odczuwać niepokojące objawy w okolicach po zabiegu. Czy powinnam udać się z tym do lekarza, czy może ma to związek z katarem i objawy ustąpią samoistnie?
W przypadku takiej sytuacji, warto rozważyć skonsultowanie tego problemu osobiście z lekarzem prowadzącym. Bezpośrednia wizyta u odpowiedniego specjalisty, umożliwi dokładne zbadanie obszaru po usunięciu ósemki oraz ocenę ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej. Profesjonalista będzie w stanie udzielić indywidualnych porad i zaproponować odpowiednie leczenie lub środki łagodzące ból.
Wizyta u stomatologa pozwoli na dokładną ocenę i zidentyfikowanie ewentualnych powikłań lub infekcji, które mogą powodować ból.