Witam miałam problem na odcinku lędźwiowym L4 na skanie kręgosłupa byl ten kręg lekko odchylony niby

2 odpowiedzi
Miałam problem na odcinku lędźwiowym L4 na skanie kręgosłupa byl ten kręg lekko odchylony niby przez spięte mięśnie. Mięśnie ledzwiowe zostały rozluznione masażami manualnymi, ale cały czas przy tym towarzyszył mi dziwny niekonfortowy lekki ból lewej strony uda i pod kolanem od tamtej pory kolano strzela. Ten ból nasila się przy chodzeniu,czasem to było naprawdę bolesne, ale tylko przy wysiłku w pracy. Rano jak wstaje to tylko czuje jakby cos jakbym miała coś od uda do kolana wsadzone. Kolano boli przy zgieciu. Po 4h w pracy lub wcześniej strasznie ciężko się czuje nie codziennie ale często. Dodam że jestem osobą aktywna sportowo,ostatnio to były treningi siłowe ale 3miesiace temu,25lat. Ulga w plecach jest ale ta noga najgorsze kolano. Piszę ponieważ jestem w Holandii, moja fizioterapeutka chce skierować mnie do fizioterapeuty sportowego tylko po to żeby dobral mi ćwiczenia.. Co Państwo sądzą o Tym?
Proszę się udać do dobrego terapeuty manualnego. On po przeprowadzeniu pełnego badania postara się określić co jest przyczyną takiego uczucia, a dopiero kiedy będzie wiadomo co jest przyczyną, wtedy będzie można podjąć odpowiednią terapię. Ostatecznie terapeuta manualny też powinien dążyć do tego, żeby dostała Pani ćwiczenia do domu, jednak w międzyczasie już będzie mógł zastosować techniki, które zmniejszą Pani dolegliwości.

Dzień dobry. Lepiej na początku jest znaleźć przyczynę bólu w odcinku lędźwiowym, dopiero później wzmacniać odpowiednie mięśnie, żeby nie pogłębiać problemu. Tak więc proszę udać się do fizjoterapeuty, który dokładnie przeprowadzi badanie i zaleci rehabilitację. Pozdrawiam