Witam.Mąż dostał propozycję zostania radnym.Podjął się tego wyboru i wygrał.Jednak od momentu wystar

3 odpowiedzi
Witam.Mąż dostał propozycję zostania radnym.Podjął się tego wyboru i wygrał.Jednak od momentu wystartowania podjął relację z kobietą którą zna od lat jak dla mnie zbyt bliską.Pisał do niej,że jego znajomi z jej miejscowości będą na nią głosować bo im mówił aby na nią głosowali.Chwalił się tym do niej we wiadomościach.Odebrałam to jako formę jej zaimponowania.Dzwoni do niej z byle głupotą.Pytał się chociażby przed 7 rano czy wygrała i wysyła jej czerwoną różę.To co mi dało już pełną świadomość,że coś jest nie tak to to,że w sobotę mając ważną rzecz do zrobienia i też szybki wyjazd do klienta ona dzwoni i z nią rozmawia przez 14 minut gdzie zawalił jedną ważną sprawę w domu a do klienta wybiegł wręcz z domu.Telefon nie był od niej ważny,gdzie mógł tą rozmowę przełożyć ale jak widać,dla niego był mega ważny bo dzwoniła.Zaznaczę,że telefon dał na głosno mówiacy aby słyszec że on rozmawia z nią tylko o sprawach służbowych.Z tym,że jak zadzwoniła byłam na podwórku.Przyszłam jedynie na chwilę do domu i wtedy usłyszałam,że rozmawiaja.Porozmawiałam z nim ostro gdzie powiedziałam mu,że nie podoba mi się ta relacja bo idzie w zażyłość zbyt bliską gdzie ja tego sobie nie życzę.Mój mąż zwłaszcza pod wpływem alkoholu tam gdzie widzi lekkie zainteresowanie płcią przeciwną dąży do tego,że relacja idzie jak dla mnie zbyt blisko.Nie,nie idzie do zdrady ale choćby tańczenie z tą samą partnerką na weselu,przytulanie się zbyt bliskie.A mnie odstawienie totalnie na bok.Miałam z nim też dwie sytuacje gdzie niby nie doszło do zdrady ale mało co brakowało.Nie mam do męża zaufania i raczej już nie wróci.Obawiam się tylko tego,że obecna relacja jak zostanie cały czas dojdzie do zbyt bliskiego kontaktu.Zaznaczę,że owa kobieta jest kobietą kokieteryjną gdzie nie raz żony od pewnych mężów zwracały jej uwagę dosadnie.Mój mąż ją broni.Uważa,że to co ludzie o niej mówią nie jest prawdá.Mój mąż będzie pod obserwacją w miarę czujná.Nie wie,że przeglądam jego telefon.Jak mogę do tej sprawy podejść ? Uważam,że to co zrobiłam i mam w planach zrobić to już jest wszystko co mogę zrobić w tej sytuacji..Czyli pilnować w miarę relacji.Za każdą opinię i pomoc serdecznie Dziękuję.
Witam serdecznie,

To, co Pani opisuje, to sytuacja pełna emocjonalnych wyzwań, a Pani uczucia niepokoju i zaniepokojenia są całkowicie zrozumiałe. Trudności w zaufaniu do męża, zwłaszcza po wcześniejszych doświadczeniach, mogą generować znaczny stres i niepewność w związku.

Podejście do tej sytuacji wymaga delikatności i otwartości w komunikacji z mężem. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w zarządzaniu obecną sytuacją:

Ważne jest, aby wyrazić swoje uczucia i obawy w bezpośredni sposób. Może warto zorganizować spokojną rozmowę, w której wyjaśni Pani swoje uczucia bez oskarżeń, ale z jasnym wskazaniem, że obecna sytuacja budzi Pani niepokój. Może warto skorzystać z formuły „kiedy robisz X, czuję Y”, aby unikać oskarżeń, a skupić się na opisie własnych uczuć. Kluczowe jest również jasne określenie, co jest dla Pani akceptowalne w relacjach męża z innymi kobietami, a co przekracza Pani granice. Jest to kluczowe dla dalszej równowagi w związku. Jeśli Pani mąż wyraża otwartość warto rozważyć skonsultowanie się ze specjalistą - terapeutą rodzinnym lub małżeńskim, który może pomóc obojgu w zrozumieniu wzorców zachowań, komunikacji i uczuć, które wpływają na relację. Terapeuta może również pomóc w znalezieniu zdrowszych sposobów radzenia sobie z niepokojem i zazdrością. Praca nad zaufaniem jest procesem, który wymaga czasu i zaangażowania obu stron. Może to obejmować ustalanie konkretnych działań, które mąż mógłby podejmować, aby odbudować zaufanie. W sytuacjach pełnych stresu, niezwykle ważne jest, aby pamiętać o własnych potrzebach emocjonalnych i fizycznych. Znalezienie czasu na relaks, hobby czy spotkania ze znajomymi może pomóc zachować równowagę emocjonalną.

Pilnowanie relacji męża nie jest długoterminowym rozwiązaniem i może prowadzić do pogłębiania braku zaufania oraz wzajemnych pretensji. Dlatego ważne jest, aby skupić się na otwartej komunikacji i wspólnej pracy nad relacją.

Za każdym razem, gdy czuje się Pani przeciążona, warto zasięgnąć wsparcia u profesjonalisty. To nie tylko pomoże Pani w zrozumieniu własnych uczuć, ale także wskaże możliwe drogi rozwiązania sytuacji. Serdecznie dziękuję za zaufanie i odwagę w dzieleniu się tak osobistą sytuacją. Trzymam za Panią kciuki, aby udało się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Dzień dobry,
pytanie jest tak naprawdę jaki jest prawdziwy/głęboki powód Pani zazdrości o męża. Stawia się Pani w roli osoby kontrolującej męża i jego relacje, co dodatkowo wzmacnia brak Pani zaufania do męża. Ciągły niepokój jaki Pani odczuwa i brak poczucia bezpieczeństwa można przepracować/uporać się z tym, dlatego zalecam Pani podjąć terapię i rozpocząć pracę nad tym obszarem.
Pozdrawiam serdecznie, Anna
Dzień dobry
Sugeruje rozmowę z mężem następnie być może konsultacje Pani z psychologiem aby sobie ten temat omówić ewentualnie terapie lub spotkanie konsultacyjne z terapeutą dla par