Witam mam założone lekarstwo na okres 3 miesięcy jodoform +dexadent teflon przed wypełnieniem kanalu

Witam mam założone lekarstwo na okres 3 miesięcy jodoform +dexadent teflon przed wypełnieniem kanalu , po czym mam zgłosić się na tomograf czy zmiana ustąpiła czy taka procedura jest prawidłowa w leczeniu zmiany okolowoerzcholkowej ?

2 odpowiedzi


To są stare metody leczenia. Nowoczesna endodoncja odbywa się na jednej wizycie pod mikroskopem i w koferdamie. Na podstawie tomografii planujemy dokładnie leczenie. Zmiana w kości ulega gojeniu jeżeli usunie się wszystkie bakterie z kanału oraz szczelnie go wypełni aby nie było pustych miejsc. Taka procedura jak została zastosowana to tylko przedłużanie problemu. Jest oczywiście szansa że zmiana ulegnie zmniejszeniu ale takie przedłużanie jeść niepotrzebne bo gojenie pełne zacznie się po wypełnieniu kanałów w 3D.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Witam aktualnie leczy się zęba pod mikroskopem na jednej wizycie i w takim stanie pozostawia do obserwacji Polecam

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.