Witam, mam taki problem, że nie potrafię rozluźnić się podczas sexu. Zbliżenie z partnerem wywołuje

1 odpowiedzi
Witam, mam taki problem, że nie potrafię rozluźnić się podczas sexu. Zbliżenie z partnerem wywołuje u mnie strach, że znów nam nie wyjdzie. Pragnę tego zbliżenia a jak już do niego dochodzi strach jest tak silny, nogi robią się sztywne całe ciało również. Partner zarzuca mi, że pilnuję aby nie przeżyć przyjemnosci- właśnie ja tą przyjemność chciałabym przeżywać... Pomóżcie mi, nie wiem co mam zrobić.
Lęk przed zbliżeniem może być spowodowany wieloma przyczynami. Często sa to różnego rodzaju problemy natury psychologicznej ale również mogą to być problemy natury medycznej (np ból w czasie stosunku spowodowany stanem zapalnym). Sugeruję zgłoszenie się do poradni seksuologicznej w celu poszukania przyczyn, postawienia diagnozy i rozpoczęcia właściwego leczenia.