Witam mam pytanie otóż od operacji grudzień 2019 ( zapalenie otrzewnej spowodowane rozlanym wyrostki

1 odpowiedzi
Witam mam pytanie otóż od operacji grudzień 2019 ( zapalenie otrzewnej spowodowane rozlanym wyrostkiem oraz reoperacja z powodu krwiaka przy ranie ) zdarzają mi się objawy ze strony układu pokarmowego to znaczy bulgotanie w brzuchu, biegunki poprzedzone parciem i skurczami brzucha, byłem leczony najpierw z powodu IBS - leki nie pomagały, badania endoskopowe i obrazowe ok, więc od 6 miesięcy kiedy stwierdzono SIBO byłem leczony antybiotykami . Jednak objawy w mniejszym stopniu pozostały więc mam pytanie czy możliwe aby zrosty w jamie brzusznej powodowały takie objawy i czy można to jakoś leczyć czy jednak problemu szukać gdzie indziej.
Drugie pytanie dotyczy blizny po operacji otóż z powodu że byłem ’cięty’ dwa razy jest ona brzydka i przy wykonywaniu ćwiczeń czuje ciągnięcie w tamtym miejscu, czy można to miejsce jakoś rozciągnąć ćwiczeniami aby nie było objawów ciągnięcia?
Będę wdzięczny za odpowiedź
Objawy mogą sugerować chorobę zrostową. Jakie badania obrazowe były wykonane? Było TK brzucha i miednicy?
Ćwiczenia i masaże okolicy blizny wskazane. Blizna będzie się kształtować nawet parę lat. Ważne, aby nie była w bezruchu. W niektórych przypadkach warto rozważyć zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, lub chirurgii plastycznej.