Witam, mam pytanie odnośnie zębów. Przez bardzo długie zaniedbywanie zębów i pruchnice mam duży pr

1 odpowiedzi
Witam,
mam pytanie odnośnie zębów.
Przez bardzo długie zaniedbywanie zębów i pruchnice mam duży problem. Po wizycie u stomatologa powiedziano mi że zęby u góry od 3 do 4 są do usunięcia i teraz zastanawiam się nad opcjami jakie mi pozostały. Stomatolog mówił o protezie ale bardzo nie chciałbym tej opcji a zależy mi na tym by sztuczne nowe zęby były na stałe. Powiedziano mi że niestety jedyna opcja to będą implanty a ich cena to 5000 za jeden.
Czy mogą mi państwo doradzić jakie mam opcje w tej sytuacji czy zostało mi odkładanie i pojedyncze wszczepianie implantów.
Oraz mam pytanie odnośnie ceny czy jest zgodna z realiami?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Dzień dobry, zdecydowanie najlepszym wyborem jeżeli tylko są do tego zachowane warunki kostne, w dobie nowoczesnej stomatologii cyfrowej jest uzupełnienie ubytków zębowych implantami. Jest to najwygodniejsze i najwytrzymalsze rozwiązanie. Implanty początkowo wydają się droższym rozwiązaniem niż alternatywne formy uzupełnień jak np. mosty tradycyjne, jednak z czasem może nastąpić konieczność dodatkowego leczenia kanałowego, osłabienia filarów, konieczności wymiany mostów, czy nawet zaniku kości uniemożliwiającego wszczepienie implantów co w konsekwencji spowoduje konieczność przeprowadzenia dodatkowych znacznie droższych zabiegów. Oczywiście każdą sytuację należy ocenić indywidualnie, jednak jeśli tylko warunki na to pozwalają zdecydowanie polecam wykonać rozwiązanie stosowane praktycznie na całym świecie czyli implanty zębowe.