Witam. Mam pytanie. Od pewnego czasu biorę lek Asentra 50 mg rano, jak również Ketilept 600 mg wiecz

1 odpowiedzi
Mam pytanie. Od pewnego czasu biorę lek Asentra 50 mg rano, jak również Ketilept 600 mg wieczorem. Ostatnio pojawiły się u mnie lęki, na co mam przepisaną hydroksyzynę 25 mg. Czytałam jednak, że hydroksyzyna wchodzi w interakcje z neuroleptykami i antydepresantami. Czy mogę więc ją stosować?
Dobry wieczór. Chodzi o skumulowanie się hipotetycznego efektu psychotropowego. Nie istnieje udokumentowana interakcja farmakodynamiczna między tymi trzema lekami. Innymi słowy, można bezpiecznie stosować. Co najwyżej pośpi się nieco dłużej lub powalczy z sennością za dnia, dopóki nie minie efekt po włączeniu sertraliny (Asentra, 1-2 tygodnie), bo zapewne ona odpowiada za czasowe nasilenie lęków. Życzę poprawy i powodzenia.