Witam, mam pytanie byłem u dentysty ponieważ od dwójki wyszedł mi ropniak dentyska mi go nacięła i p

10 odpowiedzi
Mam pytanie byłem u dentysty ponieważ od dwójki wyszedł mi ropniak dentyska mi go nacięła i przepisała antybiotyk Clindamycin-MIP 600mg zażywam go od 3 dni, ale ropniak zrobił się jeszcze większy idzie aż pod oko i okropnie boli. Co zrobić w takiej sytuacji ?
trzeba zeba wyrwac

wrócić jak najszybciej do stomatologa bo grozi panu utrata zęba
Proszę jak najszybciej udać się do dentysty,być może trzeba będzie jeszcze raz naciąć ropien, a najlepiej to porzadnie dwójkę przeleczyc kanalowo jeśli się jeszcze nadaje ,bądź usunąć.
Przede wszystkim zgłosić się do dentysty. Proszę przyjmować dalej antybiotyk i robić zimne okłady. Nie wolno nagrzewać tej okolicy, bo ropień będzie większy!
Nalezy wykobac dokladną diagnostykę. W zaleznosci od sytuacji usunięcie lub lecz. Kanalowe
Dzień dobry
Należy ponownie zgłosić się do stomatologa i cały czas brać antybiotyk. W zależności od sytuacji lekarz podejmie odpowiednie czynności.
Zgłosić się do dentysty i to raczej szybko, nie nagrzewać, można usta płukać ziołami np: korą dębu,liśćmi szałwii itd ale muszą być wystudzone. Policzek można wysmarować altacetem.
Przede wszystkim zęba proszę nie usuwać, po ustąpieniu stanu ostrego można będzie go przeleczyć kanałowo i wykonać resekcję.
Nie wiadomo, czy po nacięciu ropnia wypłynęła treść ropna, może nacięcie było zbyt płytkie bo po dokładnym nacięciu i opróżnieniu jamy ropnia i antybiotykach obrzęk po winien zaraz zmniejszyć się. Ząb powinien być też bezwzględnie otwarty aby okolicę przywierzchołkową upowietrzyć. Bakterie ropne są beztlenowcami i po na upowietrznieniu giną. Podane objawy obrzękowe są typowe dla zębów trójek, czyli kłów, może chodzić o ząb sąsiedni ale to powinien ustalić lekarz po dokładnym badaniu.
Trzeba jednak udać się do dentysty, dobrze do doświadczonego chirurga bo sprawa jest skomplikowana.
Należy otworzyć ząb i usunąć z niego toksyczne bakterie, wykonać dobre leczenie kanałowe .
Ma Pan wiele opcji. Każdy jest kowalem swego losu.