Witam, Mam przeprost i rotację do wewnątrz kolan. Tylko mi się kostki stykają, kiedy stoję. Jestem

2 odpowiedzi
Witam,
Mam przeprost i rotację do wewnątrz kolan. Tylko mi się kostki stykają, kiedy stoję. Jestem w stanie kolana "wręcić" i docisnąć tak, żeby nogi się dotykały w kolanach, no ale to wygląda nienaturalnie i tak się funkcjonować nie da. Dodam, że mam mocno chude nogi i w ogóle cała wiotka jestem, jeśli to ma jakieś znaczenie.
Czy istnieją może jakieś ćwiczenia, które mogłyby mnie uratować?
Jeśli tak, to ile to mogłoby w sumie potrwać to prostowanie?
Jak często powinnam ćwiczyć?
Jakich postaw nie przyjmować, żeby sobie bardziej nie szkodzić?
Trudno jest wyrokować na podstawie małej ilości informacji. Generalnie: należy się wzmacniać, np.: na siłowni, mając adekwatny plan treningowy. Wzrost sztywności ciała następuje w wyniku treningu oporowego o wys. intensywności, szczególnie z naciskiem na komponentę ekscentryczną ruchu. Bez konsultacji z kimś kompetentnym nie obędzie się.

Dzień dobry,
Wady postawy można korygować. Jest to jednak długi proces i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pomocna będzie konsultacja w gabinecie fizjoterapeutycznym bądź wizyta u dobrego trenera personalnego. Ćwiczenia oporowe, z ciężarem własnego ciała w dalszej kolejności z ciężarem dodatkowym są dobrym pomysłem.