Witam. Mam problemy z przełykaniem przez co jestem niedożywiona i pojawił się ubytek masy ciała. Syt

1 odpowiedzi
Witam. Mam problemy z przełykaniem przez co jestem niedożywiona i pojawił się ubytek masy ciała. Sytuacja się pogarsza więc lekarz internista wypisał mi skierowanie na gastroskopię. Są jednak dwie przeszkody. Pierwsza jest taka że od kilku lat mam problemy ze szczęką przez co nie mogę jej zbyt szeroko otwierać a tym bardziej nie może byc w bezruchu bo wtedy stawy się blokują. Druga sprawa nie jestem w stanie przełknąć tej rurki ponieważ nawet patrząc na jedzenie mam wrażenie że się nim udławię a co dopiero taka rurka. Dowiedziałam się że to badanie moge mieć wykonane w znieczuleniu ogólnym skoro mam takie problemy. Ponieważ nadal karmię piersią niespełna półtoraroczne dziecko to moje pytanie brzmi w jakim czasie po badaniu mogę kontynuować karmienie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,

ma Pani pełne wskazania do wykonania gastroskopii w znieczuleniu ogólnym. Przerwa w karmieniu piersią jest uzależniona od konkretnych leków użytych do znieczulenia. Aby zachować laktację należy:
- karmić do momentu gastroskopii
- po znieczuleniu odciągać pokarm laktatorem (z częstością jak karmienie dziecka) i go wylewać, najbezpieczniej przez 72 godziny
- powrócić do karmienia piersią w 3-4 dniu po gastroskopii
Pozdrawiam i życzę zdrowia