Witam, mam problem ze stawem skroniowo-zuchwowym. W listopadzie usunieta gorna lewa 7, szostka gorna

1 odpowiedzi
Witam, mam problem ze stawem skroniowo-zuchwowym. W listopadzie usunieta gorna lewa 7, szostka gorna lewa oszfifowana (przy ekstrakcji lekarza uszkodzil korone), w marcu usunieta dolna lewa osemka( po wyrwaniu komplikacje-suchy zebodul, leczony antybiotykiem). Czekam na most, ktory ma zaslonic oszfifowana 6 i brak gornej 7. Problemem jest czesty bol napieciowy stawu, z rozlewajacym sie bolem na dolne zeby, glownie dolna 7. Moje pytanie, czy taki bol zeba moze sie zwiekszac przy zmianie pogody. Lekarz twierdzi ze to od stawu i dopoki nie bedzie mostu u gory, zeby zamykaja sie nienaturalnie. Mam szyne nocna na dolne zeby, ale przez oszfifowana 6 nie wytrzymuje w niej cala noc. Biore doraznie nimesil, badz ibuprom600, ale nie zawsze pomagaja :(
Witam
W przypadku takim jak u pacjenta/pacjentki wskazane jest dokładne określenie źródła bólu i ogólną ocenę zębów i stawów SŻ i okolicznych mięśni. Proponował bym wykonać badanie żywotności miazgi zębów- test elektryczny, jeśli tutaj nie znajdziemy przyczyny bólu to w drugiej kolejności badanie i diagnostykę stawów. Późnej ich leczenie, rehabilitację w zależności co zostało stwierdzone w rozpoznaniu, a dopiero na koniec praca protetyczna ostateczna. Na czas tej całej procedury oszlifowany ząb należy zaopatrzyć w prace tymczasowa. Wykonanie pracy ostatecznej bez pełnej diagnostyki może (ale nie musi) skończyć tym, że bóle wcale nie miną a pracę będzie trzeba wymienić.
Pozdrawiam Tomasz Żuchowski
Sugeruję wizytę: Badanie żywotności miazgi - test elektryczny - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.