Witam , mam problem z uzębieniem brakuje mi górnej dwójki , ruszające się jedynki . Lekarz stwierdzi

1 odpowiedzi
Witam , mam problem z uzębieniem brakuje mi górnej dwójki , ruszające się jedynki . Lekarz stwierdził że nie da rady wstawić dwójki zaproponował mi protezę z podniebieniem do której nie mogę się za nic w świecie przyzwyczaić . Czytałam o implantach ale jest to dosyć drogę . Czy są może jakieś inne metody nie tak kosztowne jak implanty a zdające egzamin . Dodam że jak zakładam ta protezę z podniebieniem mam odruch wymiotny .
Witam,

Rozumiem, że nie masz możliwości adaptacji do protezy z podniebieniem. Możesz więc spróbować innych metod, takich jak mosty protetyczne lub korony. Mosty protetyczne są dość podobne do implantów i mogą być stosowane, aby zastąpić brakujące zęby. Nie wymagają one jednak wszczepienia, a zamiast tego zostaną zamocowane do sąsiednich zębów. Korony protetyczne również są często stosowane, aby zastąpić brakujące zęby. Używa się ich do zakrywania zębów po zniszczeniu, aby zapobiec dalszej utracie zęba.

Jeśli chcesz wybrać coś tańszego niż implant, możesz spróbować tych dwóch opcji. Pamiętaj jednak, że istnieje ryzyko, że most lub korona mogą nie trwać tak długo, jak implant. Porozmawiaj z dentystą, aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich dostępnych opcji.
Przed odbudową protetyczną należy przeanalizować warunki zwarciowe i odtworzyć wysokość zwarcia w odcinkach bocznych aby wyeliminować przedwczesne kontakty w odcinku przednim.