Witam. Mam problem z suchym kaszlem oraz świstem który mam praktycznie cały czas bez żadnej przerwy.

1 odpowiedzi
Witam. Mam problem z suchym kaszlem oraz świstem który mam praktycznie cały czas bez żadnej przerwy. Nie mogłem spać dosłownie ani chwili bo musiałem kaszleć. Czy to normalne, że kaszlę tak często dosłownie co 30 sekund przez cały dzień i noc? Objawy oprócz kaszlu to tylko lekki katar i trochę ból pleców ale to chyba od kaszlu. Na jaką chorobę może to wskazywać i jak sobie poradzić?
Ciężko jednoznacznie podać przyczynę dolegliwości na podstawie jedynie kilku podanych objawów. Z pewnością, wskazywany objaw wymaga osobistej konsultacji, oceny wywiadu, także w kierunku potencjalnych czynników alergizujących, dymy papierosów, chorób przewlekłych, przyjmowanych leków. Z pewnością należy wykluczyć zmiany infekcyjne, ocenić osłuchowo. Po powyższym, do rozważenia pozostają badania dodatkowe.
Sugeruję udać się z ww. objawami do swojego Lekarza Rodzinnego celem ustalenia przyczyny.