Witam. Mam problem z partnerem. Mimo, że jesteśmy w związku od kilku lat, ostatnio mój partner cierp

2 odpowiedzi
Witam. Mam problem z partnerem. Mimo, że jesteśmy w związku od kilku lat, ostatnio mój partner cierpi na chorobliwą zazdrość wsteczną. Przyszło to bardzo nagle, ale jest to tak silny stan, że partner nie może normalnie funkcjonować, popadł w jakąś paranoję. Ciągle wypytuje mnie o byłego partnera, tzn. o kontakty fizyczne, wymyśla scenariusze mojego pożycia. Chce wiedzieć wszystko. Nie wierzy mi gdy tłumaczę mu, że mój poprzedni związek był pozbawiony namiętności. Problem jest na tyle poważny, że każdy wspólny dzień to nieustanne kłótnie, ciągłe wyrzuty, a nawet dochodzi do lekkiej agresji zazwyczaj gróźb.Trwa to już4 miesiące i jest coraz gorzej. Mimo,że partner ciągle obiecuje poprawę i zależy mu na ratowaniu związku, to nie chce pujść do psychologa. Proszę o pomoc. Jakąś podpowiedź. Czy może tu pomoc hinoterapia?
Bez wątpienia potrzebujecie pomocy specjalisty i nie należy z nią zwlekać, aby stwierdzić przyczynę i wykluczyć poważniejsze zaburzenia związane z takimi objawami konieczny jest pogłębiony wywiad. Czy partner nadużywa alkoholu, czy zdarzało się to już przeszłości? Czy są jakieś dodatkowe symptomy, które Panią niepokoją? Czy to zachowanie dotyczy Pani, czy też innych osób? Czy ma Pani wiedzę czy miał miejsce podobny epizod w życiu Pani partnera? Uważam, że konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry, który potem ewentualnie skieruje do psychologa.

Życie w takim napięciu jest trudne. Zapraszam do kontaktu Panią bo chyba to Pani jest osobą poszukującą pomocy a partner jeszcze nie jest na to gotowy. Proszę to przemyśleć bo jest to relacja dla Pani znacząca.
Ewentualnie zgłoście się na terapię par.
Pozdrawiam.