Witam, Mam problem z odbijaniem, wdęciami, gazami i przelewaniem w brzuchu. Zrobiłam badania krwi

2 odpowiedzi
Mam problem z odbijaniem, wdęciami, gazami i przelewaniem w brzuchu. Zrobiłam badania krwi i wszytko mam w normie. Zrobiłam gastroskopie i lekarz ocenił, że nie widzi żadnych zmian, wszystko działa dobrze. Test na HP ujemny. Dodam, że stram się jeść zdrowo. Nie jem fast-foodów, smażonych potraw, wzdymających produktów, cukier ograniczyłam do minimum, nie pije już długi czas żadbych napojów słodzonych i gazowanych. Spożywam też pokarmy bez latozy. Co powinnam zrobić dalej, aby wyeliminować te objawy? Jak zmodyfikować dietę? Czy wpływ na to może mieć gluten lub kazeina? Czy może coś jeszcze innego? Czy powinnam zakwasić żołądek? Jesli tak to jak?
Dzień dobry, faktycznie tak jak Pani pisze, można spróbować wyeliminować z diety gluten lub gluten i produkty mleczne. Bardzo często dają objawy nietolerancji w takiej postaci o jakiej Pani pisze. Jeśli przyniesie to pożądany efekt przyczyna będzie znana. Ponadto proszę zwrócić uwagę na to by jeść w regularnych odstępach czasu i powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Nieregularne jedzenie może powodować wzdęcia. Jeśli żołądek jest pusty przez dłuższy czas, może nastąpić spowolnienie wydzielania enzymów trawiennych. Natomiast zbyt szybkie jedzenie może spowodować przeładowanie żołądka i związane z tym wzdęcia, gazy i uczucie zgagi, a także połykanie dużych ilości powietrza. Co do zakwaszenia żołądka warto rano na czczo wypić szklankę lub dwie wody z sokiem z cytryny lub z octem jabłkowym. Pozdrawiam serdecznie, Marzena Wacław-Pazera dietetyk kliniczny

Witam, nie wiem czy lekarz sugerował zespół jelita drażliwego, wtedy można zastosować specjalną dietę oraz leczenie. Wyeliminowanie jakiś grup produktów zalecałabym po przeprowadzeniu szczegółowych badań na nadwrażliwość IgG zależną. Ponad to trzeba by było przeanalizować dokładnie aktualną dietę. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.