Witam. Mam problem z cera ( zatkane pory oraz ropne krosty- glownie okolica żuchwy czoła często rown

1 odpowiedzi
Witam. Mam problem z cera ( zatkane pory oraz ropne krosty- glownie okolica żuchwy czoła często rowniez na szyi) mam 31 lat 3 letnie dziecko.. z cerą borykam sie od 12r.z w trakcie ciazy oraz kilka miesiecy po porodzie nie było problemu, za to teraz od miesiaca jest tak zle jak jeszcze nigdy... sama wiaze to z hormomami... pytanie tylko z jakimi... chciala bym zrobic badania zanim pojde na wizyte chciala bym zrobic badania aby zmniejszyć koszty. Bardzo dziękuję za odpowiedź
dzień dobry .Jeżeli tylko nie jest Pani w trakcie karmienia ,ani na antykoncepcji to zestaw badań jest bardzo standardowy:
LH, FSH, Progesteron , estradiol, ponadto testosteron ,
DHEA-S, Prolaktyna.
Jeżeli wszystkie w/w hormony wyjdą prawidłowo tzn. że jest to trądzik bez podłoża hormonalnego i czeka Panią standardowe leczenie trądziku ,najlepiej doustnymi retinolami czyli tzw. izotekiem..1 rok kuracji, zakładając ,że pani dermatolog wie co robi to powinien być spokój na stałe
Ale około 1 roku ,nie żadne 3 lub 4 miesięczne kuracje. Wtedy zawsze będzie jak po tabletkach antybiotykowych ,czyli klapa i powrót do stanu wyjściowego.
Jeżeli w badaniach hormonalnych coś będzie nie tak to wtedy wizyta u endokrynologa. Z poważaniem dr Piotr Mazur. Kraków