Witam! Mam problem z bólem pięty W październiku 2016 r. podczas prac ogrodowych ciągnąłem za sobą

3 odpowiedzi
Witam!
Mam problem z bólem pięty
W październiku 2016 r. podczas prac ogrodowych ciągnąłem za sobą taczkę i nózka tej taczki uderzyła mnie w piętę.
Wydaje mi się,że właśnie to zdarzenie zapoczatkowoło u mnie ból prawej piety.
Nie moge chodzic w butach z płaska podeszwą, gdyz odczuwam ból, chodze w butach z amortyzacją (sportowych adidasach), które redukuja ból ale nie likwiduje to nawracajacych dolegliwości. Odczuwam je szczególnie po całodniowym chodzeniu lub również po pracy, gdyż pracuje fizycznie i codzę w dość sztywnym obuwiu roboczym.
Najgorzej jest rano, gdy "zastana" pięta musi się rozchodzić. Mimo wszystko ból w mniejszym lub wiekszym stopniu jest odczuwalny cały czas i muszę czasem "kuśtykać"
Podczas pobytu za granicą inny lekarz uznał, że to ścięgno achillesa.
Byłem na prześwietleniu RTG, ale lekarz nie znalazł uszczerbku kostnego.
Co to może być?
Jak to wyleczyć?
Czy podjąć jakąś rehabilitację? jaką?
Z góry dziękuje za pomoc
Witam
Proszę sobie poszukać terapeutę manualnego. Osoba o odpowiednich kwalifikacjach, będzie w stanie ocenić dlaczego ból po uderzeniu trwa tak długo i nie ustaje. W razie komplikacji w postawieniu diagnozy i leczeniu może trzeba będzie zrobić USG. Ból na pewno pochodzi z tkanek miękkich tej okolicy które po uderzeniu nie funkcjonują jak należy. Pana praca w twardym obuwiu sprzyja patologi tkankowej stopy i reszty łańcuchów biomechanicznych.
Pozdrawiam

Problem faktycznie może wynikać z urazu. źle zagojone tkanki dalej powodują ból. Terapeuta manualny lub osoba pracująca metodami tkanek miękkich będzie w stanie szybko poradzić sobie z kontuzją.
Ból pięty występujący od 2 lat prawdopodobnie wywołany jest urazem zmiażdżeniowym tkanek miękkich. Jeśli ból utrzymuje się tak długo to oznacza że doszło do nieprawidłowego wygojenia tkanek i moim zdaniem należy wznowić ten proces wykorzystując zabiegi z zakresu fizykoterapii.