Witam,mam na imie marcin od 12 miesiecy walcze z otyłoscia brzuszna(46lat/191wzrostu/142kg wagi)nie

3 odpowiedzi
Od 12 miesiecy walcze z otyłoscia brzuszna(46lat/191wzrostu/142kg wagi)nie pomaga dietetyk na duga mete boje sie o swoje zdrowie do tego wszystkiego doszlo nadcisnienie,prosze o pomoc,pozdrawiam,pracuje na morzu i dieta nie jest czasami uwzgledniana rozne czasy posilkow
Dzień dobry,

Pana wskaźnik masy ciała (BMI = 38,9) wskazuje ewidentnie na poważny problem, jakim jest otyłość II stopnia. Należy podkreślić, że według opinii wielu ekspertów z dziedziny kardiologii otyłość jest najważniejszym czynnikiem predysponującym do wystąpienia nadciśnienia tętniczego. Szacuje się, że nawet 80% przypadków nadciśnienia tętniczego w Polsce ma związek ze wzrostem masy ciała. Z całą pewnością Pańskie obawy o swój stan zdrowia są uzasadnione, dlatego warto rozpocząć pracę nad nowymi, prozdrowotnymi nawykami żywieniowymi i związanymi z ogólnym stylem życia. Rozumiem, że wykonując zawód związany z licznymi podróżami morskimi trudno jest realizować przygotowany plan żywieniowy w 100 %, niemniej jednak jestem przekonany, że wiele elementów jest Pan w stanie poprawić, co powinno poskutkować długotrwałą redukcją zapasowej tkanki tłuszczowej. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji wydaje się być konsultacja ze specjalistą i przygotowanie najbardziej istotnych zaleceń żywieniowych możliwych do wdrożenia w Pański styl życia.

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk kliniczny i sportowy
mateuszdurbas.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, dieta powinna być przede wszystkim dopasowana indywidualnie do Pana, dlatego zachęcam do wizyty w gabinecie dietetycznym, gdzie dokładnie będzie można przeprowadzić wywiad żywieniowy, a dopiero wtedy sformułować zalecenia żywieniowe. Pozdrawiam serdecznie, Angelika Korcz.
Dzień dobry!
Dziękuję za pytanie. Dietę w Pana przypadku jak najbardziej można dostosować. W swojej praktyce przeprowadzam dietoterapię na lądzie. Gdy pacjent schudnie, obkurcza mi się żołądek, zmieniają się kubki smakowe i będąc na statku je mniejsze porcje. Dodatkowo, zna już nowe, zdrowe zasady odżywiania i wie, co wybierać do jedzenia na statku. Aby dietoterapia była skuteczna należy odpowiednio dobrać jadłospis pod kątem preferencji smakowych, trybu życia, chorób i aktywności fizycznej. Pozdrawiam serdecznie.