Witam mam mam pytanie odnośnie picia soku z surowego ziemniaka mam zapalenie żołądka i dwunastnicy j

2 odpowiedzi
Witam mam mam pytanie odnośnie picia soku z surowego ziemniaka mam zapalenie żołądka i dwunastnicy jak często pić taki sok w jakiej ilości i czy po wyciśnięciu mogę przechowywać go w lodówce i jak długo czy należy wyciskać świeży codziennie i przez jaki okres należy go pić dziękuję i pozdrawiam
Dzień dobry, przy zapaleniach błony śluzowej żołądka i dwunastnicy spożycie powinno wynosić około 40-60ml soku 3-4 razy dziennie. Należy pamiętać, że po wyciśnięciu należy odczekać kilka minut, aby skrobia opadła. Sok z ziemniaka należy przechowywać w lodówce, jednakże nie dłużej niż dwa dni. Co do okresu spożycia, niestety nie jestem w stanie go bliżej określić przez to, że nie posiadam pełnego wywiadu, jednak nie powinien trwać dłużej niż 3-4 miesiące. Mimo wszystko, proszę o konsultacje z lekarzem, bądź dietetykiem w celu określenia długości trwania tego typu terapii wspomagającej. Pozdrawiam, mgr Kinga Pielak

Dzień dobry, chciałam zachęcić do poszukania innych rozwiązań. Oczywiście wizyta u lekarza jest wskazana. Natomiast warto też skorzystać z innych metod, udowodnionych produktów, które mają działanie wspierające podczas leczenia. Polecam dobry maślan sodu czy L glutaminian. Bardzo często dobre efekty obserwuję również przy wykorzystaniu dobrej L glutaminianu. Można sprawdzić również 1 opakowanie Lactibiane Hpy (apteka), no i podstawy czyli kwasy omega 3 które pięknie wyciszają stan zapalny. Tylko te muszą być w formie oleju i tu najważniejsza jest jakość. Proszę do mnie napisać, pomogę wybrać konkretne dobre produkty.
Pozdrawiam Daria Rybicka
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.