Mam problem z zębem jedynką od kilku dni mnie pobolewała w sobote rano spuchła mi twarz bylam w pomocy doraźne nic nie zrobili i antybiotyk dalacin c 300 który okazał sie nie dobry dla mnie wiec w niedziele rano znowu sie udałam do tej placówki byla inna pani doktor otworzyła mi jedynkę i opuchlizna miala zejść i zmiana antybiotyku na duomox niestety nadal jest bardzo opuchnięta twarz aż pod oko lewe nic nie schodzi zimne i ziołowe okłady nie pomagają i nie czuje przez tą dziurkę w jedynce zeby coś wylatywało.
Pomocy co robic ????
lek. dent. Konrad Rutkowski
lek. dent. Konrad Rutkowski
Stomatolog, Chirurg szczękowy
Poznań
Wskazane wykonanie RTG i pilna konsultacja chirurga stomatologicznego.

Obrzęk jest wywołany stanem zapalnym toczącym się w zębie i tkankach poza korzeniem. Konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego do oceny stanu zaawansowania zmiany zapalnej oraz udrożnienie kanału korzeniowego z przeprowadzeniem pełnego leczenia kanałowego. Jeżeli wytworzył się ropień, może być konieczne uwolnienie treści ropnej przez śluzówkę. Proszę również pamiętać, że antybiotyk nie działa tak jak leki przeciwbólowe, które dają efekt działania po krótkim czasie. Antybiotyk zaczyna zwykle działać po około 2-3 dniach zażywania.

lek. dent. Anna Leśnikowska
lek. dent. Anna Leśnikowska
Stomatolog, Stomatolog dziecięcy, Protetyk
Wrocław
Należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa .

lek. dent. Milena Łapaj
lek. dent. Milena Łapaj
Stomatolog
Katowice
Należy przeprowadzić diagnostykę rtg,badanie zębów górnych i pilna interwencje u stomatologa.

Najlepiej byłoby wykonać aktualne zdjęcie rtg celowane na zęba przyczynowego i jak najszybciej zgłosić się do stomatologa

Rutynowymi radykalnymi zabiegami w wypadku wystąpienia ropnia jest otwarcie zęba oraz uwolnienie treści w okolicy korzenia. Trzeba więc natychmiast szeroko naciąć ropień, ważne jest aby zobaczyć czy wypływa treść ropna. Ten zabieg powoduje uwolnienie treści ropnej i upowietrznienie tkanek kości szczęki i ropne bakteria beztlenowe giną. Ból ustępuje wtedy natychmiast bo nie ma rozpierania treści ropnej. Ząb pozostawiam otwarty na ok. 3 tygodnie i przystępuję do leczenia kanałowego gdy ustąpią ostre objawy. Podanie samego antybiotyku nie jest postępowaniem radykalnym gdyż działa b. wolno a ropień rozwija się szybko dalej.

lek. dent. Alicja Plewińska
lek. dent. Alicja Plewińska
Chirurg, Stomatolog
Łódź
Witam,
Zdecydowanie proszę udać się do chirurga stomatologa albo na oddział chirurgii szczękowo-twarzowej .Z tego co Pani piszę może trzeba naciąć jamę ropnia.Pozdrawiam

dr Karolina Wróbel
dr Karolina Wróbel
Stomatolog, Stomatolog dziecięcy
Katowice
Konieczna diagnostyka RTG oraz interwencja chirurgiczna. Proszę zgłosić się do Chirurga Stomatologicznego.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.