Witam , Mam bol po stronie prawej troche ponizej ucha przechodzac na szyje dalej ramie i cala lopa

4 odpowiedzi
Witam ,
Mam bol po stronie prawej troche ponizej ucha przechodzac na szyje dalej ramie i cala lopatka gdzies w okolicy podlopatkowej czuje nacisk do tg dochodzi slabość sily prawej reki , przy kazdym skrecaniu glowy w strone lewa czuje rwanie a w strone prawa nacisk przy lopatce . Kiedys mialam juz cos z prawa strona ale byl to nacisk na nerw i wtedy na obojczyku czulam klucie fizjo sobie z tym poradzil i nigdy nic sie jiz takiego nie wydarzylo . Wtedy bylo to przyczyna nierozluznionych miesni i nie pamietam teraz konkretnie jak fachowo sie to nazywalo ale dotyczylo obreczy barkowo obojczykowej o dochodzilo do tg zebro . Nie wiem co teraz sie dzieje ale prawa reka jest slaba i do tg ucisk przy lopatce/pod lopatka
Skoro terapeuta sobie poradził to polecam go odwiedzić. Bez badania i wstępnej terapii za dużo nie pomożemy.

Z tego co Pani pisze wcześniejszy problem przypomina tzw TOS (Zespół górnego otworu klatki piersiowej). Obecny problem może mieć z nim związek ale nie musi. Proszę wybrać się do dobrego terapeuty manualnego, który dobrze Panią zbada, gdyż objawy takie jak osłabienie siły mięśniowej nie powinny być bagatelizowane. Pozdrawiam
Pytanie: który palec mrowi i czy było robione zdjęci MRI ? jeśli ręka znacznie się osłabiła zalecam pilną konsultację z neurologiem
Opisane objawy zdecydowanie nie powinny być trywializowane . Prucz testów funkcjonalnych w gabinecie fizjoterapeutycznym pomocne mogą się okazać: dopler tętnicy podobojczykowej, emg splotu ramiennego, MRI całej okolicy .