Witam.Mam 44 lata chciała bym przytyć .Do 30 roku życia miałam anemię ,więc niedobór wagi zganialam

2 odpowiedzi
Mam 44 lata chciała bym przytyć .Do 30 roku życia miałam anemię ,więc niedobór wagi zganialam właśnie na nią.Od tamtej pory badam się regularnie co roku ,wyniki są idealne,nie jestem na nic chora prócz lordozy,anemia znikła.Korzystalam z pomocy ginekologa ( leki chormonalne),psychiatry,leki z apteki ( apetizer) i bez żadnego skutku.Mam 164 cm wzrostu i ważę 43 kg.8 lat temu byłam w sanatorium przytyłam 25 kg.przez 1.5 miesiąca.czulam się świetnie,starałam się robić wszystko to co wtedy lecz moja waga podnosi się około 2,3 kg.Czuje wstręt do jedzenia,nic mi nie smakuje , głód czuję w porze obiadowej.Sniadanie jem około 12 ,obiad o 16 ,i później ciasto ,ciastka jogurt,pije 2 litry napoi dziennieRzucilam również palenie papierosów co również nie pomogło.chcialabym przytyć chociaż 10 kg.,bo przy większym wysiłku mam zawroty głowy i przyspieszony rytm serca . Chciałabym jeść posiłki tak jak większość domowników,a nie zmuszać się wiecznie do jedzenia.prosze o pomoc . Dziękuję.
Z poważaniem Joanna.
Dzień dobry Pani Joanno
Ilość informacji, które Pani zawarła w prośbie, jest niewystarczająca, aby zaproponować konkretne zalecenia, które pomogą Pani w osiągnięciu celu. Zdrowy wzrost masy ciała jest procesem czasochłonnym, ale jak najbardziej możliwym do przeprowadzenia. Ważne, aby dieta była indywidualnie dopasowana do Pani zapotrzebowania oraz stanu zdrowia, a także żeby współpraca ze specjalistą uwzględniała takie aspekty jak praca nad przekonaniami związanymi z jedzeniem czy analiza sygnałów z ciała (głodu/ sytości), co pomoże Pani odzyskać kontrolę oraz świadomość w zdrowym odżywianiu. Zachęcam do konsultacji (może być online) ze specjalistą, który dokładnie przyjrzy się Pani sytuacji i będzie mógł zaproponować rozwiązanie.

Dzień dobry, Pani Asiu tak jak Pani Aleksandra wyżej napisała, jedynie indywidualna współpraca ze specjalistą pomoże Pani w osiągnięciu celu jakim jest przybranie masy ciała. Moim zdaniem dobrze by było wykonać również diagnostykę w celu wykluczenia nadczynności tarczycy ( podwyższony rytm serca, zawroty głowy..). Nadczynność tarczycy może się objawiać m.in trudnością w przybraniu masy ciała. Jeśli ten fakt utrzymuje się dłużej warto zrobić badania hormonalne (tsh, ft3 i ft4) i zgłosić się do endokrynologa :) Trzymam mocno kciuki za Panią. Pozdrawiam serdecznie