Witam mam 38 lat Michał na imie Mam c bol lewej strony nad żebrami gury plecow ręce nogi mi drętwie

4 odpowiedzi
Mam c bol lewej strony nad żebrami gury plecow ręce nogi mi drętwieją ze ha nam jeszcze lek jezdzic gdzie kolwiek sam i strach o zycie a nie kiedy ale to żadko jak by nic nie bylo a znow nie kiedy jsk b był po jakimś alkocholu co prawda jak mam dobry dzien i wypije kieliszek wódki lub dwa to czuje sie super ale puzniej choruje 3 dni . Mam juz to 3 lata i biore tabletki o nazwie SULPIRYD 100mg ale nie czuje poprawy co moge za tabletki brać by znow samemu gdzie kolwiek pujsc czy pojechac bez strachu
Szanowny Pacjencie,
przy lękach, bólach somatycznych (bólach ciała bez przyczyny) można zastanowić się nad psychoterapią lub nawet wizytą u psychologa. Jeśli chodzi o lek SULPIRYD, to powinien pan spytać lekarza -psychiatry, który ten tek przypisał, może trzeba zmienić dawkę lub sam lek.
Proszę szukać pomocy u specjalistów, szkoda czasu na cierpienie!. Odwagi życzę i powodzenia.

Drogi Pacjencie,
Zdaje się, że towarzyszący od dawna ból niewiadomego pochodzenia staje się jeszcze bardziej nieznośny,a lęk nie zmniejsza się , czemu być moze towarzyszy również frustracja i bezradność. Może to czas na psychoterapię indywidualną , która pozwoli dotrzeć do przyczyn tego objawu i da szansę na zmniejszenie cierpienia ?
Co do lekarstwa - decyzja o zmianie dawki lub leku należy do lekarza, sugeruję by również go odwiedzić.
Witam. Najpierw warto udać się do lekarza i wykluczyć wszelkie choroby fizyczne (czasami takie bóle mogą być spowodowane problemami z kręgosłupem). Dopiero później warto udać się do psychologa/psychoterapeuty i psychiatry. Jeśli leki nie pomagają, to zaproponować zmianę. Ważne jest to, żeby nie mieszać leków z alkoholem, bo mogą dać odwrotny skutek. Na strach same leki nie pomogą. Konieczna będzie terapia, aby bliżej przyjrzeć się danym trudnościom. Powodzenia
Oczywiście konieczne byłoby pogłębienie wywiadu, wiele jednak wzkazuje na psychosomatyczne tło dolegliwości bólowych, co oznacza, że ich przyczyna ma związek z Pana emocjami i osobowością. W takiej sytuacji, długoterminową poprawą można uzyskać z pomocą psychoterapii, jako leczenie uzupełniające - farmakoterapii, do czego zachęcam.