Witam Mam 38 lat jakis czas temu zdjagnozowali u mnie kamice zolciowa. Nastepnie przeprowadzili op

4 odpowiedzi
Witam
Mam 38 lat jakis czas temu zdjagnozowali u mnie kamice zolciowa. Nastepnie przeprowadzili operacje usuniecia pecherzyka zolciowego. Jaka powinnam stosowac diete? Mieszkam w uk mam wszystkie badania jednak pacjeci nie maja do nich wgladu osobiscie.
Czy jest mozliwosc nawiazania kontaktu przez internet?
Dzień dobry,

Oczywiście, chętnie Pani pomogę. Natomiast żeby to zrobić musiałabym poznać więcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia, kondycji organizmu oraz odżywiania.

Pozdrawiam serdecznie,
Klaudia Kotecka-Majchrzak

Witam serdecznie, zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam,
Mgr Ewa Jabłonska-Abramowicz dietetyk kliniczny
Witam serdecznie! W pierwszywm okresie po usunięciu pęcherzyka żółciowego powinna to być dieta lekkostrawna z ograniczeniem tłuszczów, ubogoresztkowa. Potrawy powinny być przygotowywane przez gotowanie, gotowanie na parze, duszenie, pieczenie w rękawie. W miarę upływu czasu do jadłospisu można stopniowo wprowadzać nowe produkty i jednoczesnie obserwować rekacje organizmu. Na mojej stronie (hallmann.dobrydietetyk.pl) w zakłądce SKLEP jest dostępna dieta poszpitalna (dieta po usunięciu woreczka żółciowego), która sprawdzi się w Pani przypadku w pierwszym okresie. Dalsza terapia online również jest możliwa, wystarczy umówić się przez kalendarz na wizytę wideo. Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
Dzień dobry,
jak najbardziej jest możliwość kontaktu on-line.
Dieta po resekcji pęcherzyka zółciowego powinna przede wszystkim być lekkostrawna, tzn. dozwolone jest czerstwe pieczywo pszenne, biały ryż, drobne kasze typu manna lub kuskus, produkty niskotłuszczowe, chude mięso (drób), chude ryby, duszone lub gotowane warzywa, unikanie warzyw i owoców wzdymających jak kapusta, brokuły, kalafior, brukselka, cebula, czereśnie, śliwki. Trzeba również unikać ostrych przypraw, słodyczy, kakao, mrynat, octu i przetworów z octem, alkoholu, mocnej herbaty, kawy, produktów przetworzonych, tłustych. Zaleca się stosowanie diety przez miesiąc po zabiegu, ponieważ pozwoli ona na ułatwienie adaptacji układu pokarmowego do nieposiadania pęcherzyka.
Pozdrawiam serdecznie,
mgr inż. Marta Ostój- Niewiadomy