Witam. Mam 36 lat. Od mniej więcej 2 miesiecy towarzyszy mi stres niewiadomego pochodzenia. Objawia

2 odpowiedzi
Witam. Mam 36 lat. Od mniej więcej 2 miesiecy towarzyszy mi stres niewiadomego pochodzenia. Objawia sie to tym ze jestem niespokojny, nerwowy, drażliwy, szybko sie mecze, nie mam ochoty na nic, nic mi sie nie chce. Zawsze bylem aktywny fizycznie(rower, narty, squash,wycieczki) w pracy tez pracuje fizycznie jako magazynier. Praca ta jest spokojna,nie mam powodu do nerwow. Jedyne co mi doskwiera to problemy z kregoslupem, miewalem szumy uszne zawroty glowy,ale to ustapilo. 2 lata temu urodzil mi sie synek i od tego czasu zycia nabralo radosci i tempa. Aktywnosci i sport zostaly odstawione na drugi plan. Teraz do sedna od jakis 2 mies towarzysza mi nagle napady stresu. Np podczas ukladania towaru nagle pojawia sie uczucie nerwow jakbym nie mogl sie doczekac czegos waznego. Chodze wtedy nerwowo, jestem rozdrazniony i po chwili zmeczony sie robie,ale to uczucie nie mija. Probowalem to rozniegac i na rowerze pojezdzic, ale na drugi dzien jest tak samo. Pojawia sie dodatkowy stres i zlosc ze kondycja juz nie taka jak kiedys i ze sa zakwasy. Pojawily mi sie nawet bole w klatce piersiowej,ale ekg nic nie wykazalo-wszystko w normie. Lekarz zlecil badania,crp,morfologie,cukier,tsh,ale wszystko jest ksiazkowo.cisnienie tetnicze tez jest w normie. Dodam ze w domu czy to w pracy czy gdzies indziej jest podobnie, jednaj najspokojniej czuje sie w domu przy rodzinie. Co to moze byc? Co mi sie robi? Gdzies wyczytalem,ze to niedobor witamin... Czy to jednak prawda? Czy takie sa objawy niedoborow wit B i D? Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam
Tomek
Dzien dobry Panie Tomku, Pana problemy moga wynikac z wielu przyczyn. Najlepiej udac sie do psychoterapeuty, ktory po zebraniu dokladnego wywiadu zadecyduje razm z Panem gdzie lezy problem i nad czym warto bedzie razem popracowac aby Pana zycie stalo sie bardziej komfortowe.

Dzień dobry. Nagły stres może pojawiać się z wielu powodów. Bardzo dobrze, że dba Pan o zdrowie i aktywność fizyczną. Być może zmiana sytuacji życiowej (pojawienie się nowego członka rodziny) oprócz radości może powodować trochę stresu. Może to być również kwestia połączenia życia rodzinnego, obowiązków z pracą oraz własnymi zainteresowaniami. Natłok spraw może powodować napięcie. Może warto byłoby skonsultować się z psychologiem? Być może uda się znaleźć powód nagłego stresu i przepracować sytuację. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.