Witam, Mam 30 lat i od początku roku miałam dwa ataki rwy kulszowej. Przy atakach pomocna okazała s

2 odpowiedzi
Mam 30 lat i od początku roku miałam dwa ataki rwy kulszowej. Przy atakach pomocna okazała się wizyta u fizjoterapeuty i terapia manualna, jednak mimo kilku wizyt nie powróciłam do poprzedniej sprawności. Teraz ból jest znacznie mniejszy.
Od neurologa dostałam skierowanie na TK. W tomografii komputerowej wyszło: umiarkowane zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1.
Na poziomie L5-S1 tylnolewoprzyśrodkowa przepuklina jądra miażdżystego 5mm z uciskiem worka oponowego. Guzek Schmorla w płytce pokrywającej L4.
Jakie zalecenia dalszego leczenia? Czy możliwy jest powrót do pełnej sprawności?
Czy przy takich dolegliwościach mogę biegać? Powiem tylko, że ani podczas biegania, ani po nie odczuwam bólu. Nie chciałabym jednak pogorszyć swojego stanu.
Jestem w stanie to wyleczyć. Zapraszam do mojej placówki.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Opis rezonansu koreluje ze zgłaszanymi przez Panią epizodami rwy.
Rehabilitacja dolegliwości bólowych kręgosłupa jest zawsze złożonym procesem. Praca z terapeutą ma wyciszyć dolegliwości bólowe, ale następnym etapem jest praca nad postawą ciała poprzez odpowiednio dobrany trening. Często niezbędne jest też zmodyfikowanie stylu życia (dieta, aktywność, tryb/forma pracy itp.). Pracujemy nad "słabymi" elementami.
Oczywiście jest możliwy powrót do pełnej sprawności.
Bieganie wg badań naukowych jest aktywnością, która bardzo pozytywnie wpływa na problemy związane z kręgosłupem. Zostaliśmy stworzeni do ruchu, większość pacjentów "kręgosłupowych" lepiej czuje się podczas aktywności. Bieganie nie jest wskazane u pacjentów w trakcie ostrych dolegliwości, ale po ich wyciszeniu można jak najbardziej powoli je wdrażać. Fakt, że nie zwiększa ono u Pani dolegliwości nastraja optymistycznie.
Zalecam nawiązać dłuższą współpracę z fizjoterapeutą zajmującym się treningiem osób z bólami kręgosłupa.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.