Witam mam 28 lat. Od bardzo dawna mam silne bóle kręgosłupa szyjnego, bóle glowy (jakby ktoś mi miaz

3 odpowiedzi
Mam 28 lat. Od bardzo dawna mam silne bóle kręgosłupa szyjnego, bóle glowy (jakby ktoś mi miazdzyl ja)bóle promieniuja do lewej ręki która mi dretwieje. Nie jestem osobą otyla, nie mam pracy siedzącej. Wychowuje dwójkę małych dzieci. 6 lat temu pracowałam w sklepie spozyczym. Zdecydowałam się na zrobienie RM kręgosłupa wynik to : tylna centralna szerokopodstawna przepuklina tarczy m/kregowej na poziomie C5/C6, z modelacja brzusznej powierzchni worka oponowego rdzenia ze zmniejszeniem przedniej rezerwy objetosciowej kanału kręgowego do wymiaru AP-8 mm ze splyceniem zachylkow bocznych , cechy kompresji na wychodzące korzenie rdzeniowe , splycenie lordozy szyjnej, . Czyli dyskopatia na poziomie C5/C6 z uciskiem worka oponowego rdzenia oraz ze zmianami uciskowymi na korzenie rdzeniowe. W maju 2018 roku przeszłam operacje w której został usunięty dysk C5/C6 i usztywniono wszczepem solis. Nie miałam żadnej rehabilitacji bóle pozostały okropne. Nawet nie wiem czy nie gorsze..:-( Pani doktor na kontroli stwierdzila ze jest wszystko dobrze i odeslala mnie do domu :-( fizjoterapeuta do ktorego jezdze na wlasna reke twierdzi ze porobily sie zrosty.. prosze o pomoc!! Czy da się coś coś Tym zrobić?
Zrosty z czym zostały stwierdzone z korzeniem nerwowym?Skoro rodzaj boli sie nie zmienił to przyczyn można upatrywać w innych rejonach niż sama szyja. Oczywiście bez badania i terapii nic więcej nie można powiedzieć. Zbyt mało precyzyjnych informacji Pani podaje. Zapraszam na wizytę.

Sugeruję udać się do fizjoterapeuty i zbadać funkcjonalnie górny odcinek piersiowy kręgosłupa oraz stawy szczywowo-potyliczne. Problem może okazac się bardziej złożony.
Sugeruję wizytę: Rehabilitacja - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na pytanie czy Pani problem jest podatny na terapię ruchową/manualną będzie można odpowiedzieć dopiero w efekcie wizyty diagnostyczno-terapeutycznej. Ok. 50% osób ze wskazaniem do operacji można wyprowadzić z delegliwości właściwie prowadzoną terapią - przy opisanych przez Panią symptomach i historii choroby nie sposób udzielić odpowiedzi na odległość. Proszę znaleźć fizjoterapeutę specjalizującego się w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i udać się na wizytę