Witam. Mam 27 lat i od dłuższego czasu bez przerwy odczuwam dziwne uczucie w klatce piersiowej po le

3 odpowiedzi
Witam. Mam 27 lat i od dłuższego czasu bez przerwy odczuwam dziwne uczucie w klatce piersiowej po lewej stronie jakby stres , lęk, niepokój . Zamartwiam się cały czas o wszystko nawet o byle błahostki. Stałam się strasznie nerwowa , łatwo mnie wyprowadzić z równowagi momentami nie potrafię kontrolować tego i wybucham złością i krzykiem . Nie mam tyle energii co kiedyś,mało rzeczy sprawia mi radość dodam że zaczęło się to po wypadku bliskiej osoby którą się opiekowałam w śpiączce
Zdaje się, że Pani objawy łączą się z tą trudną sytuacją życiową jaką jest strata bliskiej osoby. Strata bliskiej osoby niewątpliwie ma na nas duży wpływ ,a poradzenie sobie z tym może okazywać się trudne. Zachęcałabym do podjęcia tego tematu z psychoterapeutą, jeśli jest Pani gotowa.

Na wstępnie powinnaś udać się do lekarza rodzinnego i sprawdzić ogólny stan zdrowia. Jeśli choroby somatyczne zostaną wykluczone możesz zastanowić się nad przyczyną takiego stanu.
Jeśli w naszym życiu pojawia się zbyt dużo stresu którego nie pozbywamy się poprzez np. sport, nasz system nerwowy staje się przeciążony. Przyczyną tego może być zamartwianie się, za szybkie tępo życia czy nagłe traumatyczne przeżycie. Dlatego staraj się, aby zmniejszyć sytuacje stresowe w swoim życiu, zmień nawyki codzienne. Ważne jest również nauczenie radzenia sobie ze stresem i opracowanie strategi na redukcje stresu w życiu codziennym. Warto wdrożyć umiarkowaną aktywność fizyczna, którą stopniowo wprowadzamy do naszego rytmu dnia. Warto zwrócić uwagę na regularność naszego życia. Spanie minimum 7 godzin dziennie, wstawanie i kładzenie się spać o regularnych porach jak również ograniczenie używek.
Dzień dobry,
Rozumiem, że kłucie w klatce piersiowej wiąże Pani bezpośrednie z występowaniem uczucia niepokoju, jednak mimo to zalecam wizytę u lekarza rodzinnego i wykonanie badań w celu wykluczenia podłoża somatycznego Pani stanu.
Dobrze, że potrafi Pani powiązać swój stan z obecną sytuacją życiową tj. stratą bliskiej osoby. Warto porozmawiać o tym z psychologiem, a także rozpoznać jakich strategii radzenia sobie ze stresem używa Pani na co dzień.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.