Witam, mam 25 lat, nie pije ani nie pale, 26,07 urodziłam poprzez cesarskie cięcie dziecko, więc już

2 odpowiedzi
Mam 25 lat, nie pije ani nie pale, 26,07 urodziłam poprzez cesarskie cięcie dziecko, więc już jest prawie 6 tyg po porodzie. w czasie ciąży płytki krwi znajdowały się poniżej normy, mniej więcej w przedziale 100-133. Wczoraj tj 02,09 zrobiłam morfologie i wyniki przedstawiają się tak
Leukocyty 4,7
Erytricyty 4,9
Hemoglobiny 14,4
Henatokryt 44
Mcv 88
Mch 29
Mchc 33
Płytki krwi 114 L
Limfivyty % 41 H
Limficyty # 1,9
Neutrofile % 50
Neutrofile # 2,4
Inne % 9
Inne # 0,4
Rdw-cv 13
Pdw 20 H
Mpv 13,31 H
P-lcr 51 H
Jestem trochę przemęczenie. Czy mogę prosić o interpretację wyników,? Czy wskazują coś złego?
Wyniki morfologii są dobre, ma Pani nieco obniżony poziom płytek krwi, ale są to wartości porównywalne do tych sprzed porodu. W przypadku niższego poziomu płytek krwi warto oznaczyć ich poziom, pobierając krew na cytrynian (do wykluczenia małopłytkowości rzekomej). Jeśli ten poziom byłby niższy w kolejnych oznaczeniach, to należałoby się zgłosić do lekarza rodzinnego celem zebrania dokładnego wywiadu i badania fizykalnego (wtedy lekarz zadecyduje czy należy poszerzyć diagnostykę). Przemęczenie,o którym Pani pisze prawdopodobnie wynika z obowiązków związanych z opieką nad dzieckiem (anemii Pani nie ma). Pozdrawiam serdecznie!

Nie ma powodu do zmartwień. Obniżony poziom płytek jest stabilny i nie zagraża zaburzeniami krzepnięcia krwi. Proponuję powtórzyć morfologię krwi za 3 miesiące.