Witam. Mam 25 lat i od 13 roku życia choruję na depresję, nerwice i stany lękowe. Miałem ogromne pro

2 odpowiedzi
Witam. Mam 25 lat i od 13 roku życia choruję na depresję, nerwice i stany lękowe. Miałem ogromne problemy skórne(przyjmowałem izotronine, leczenie bylo na tyle uciążliwe ,że musiałem zerzygnować z życia towarzyskiego do zera, miałem nauczanie indywidualne w domu. Przez ponad rok nie wychodzilem z domu nawet wyrzucić smieci, bo wyglądałem jak trędowaty, a ludzie na każdym kroku dawali mi o tym znać. Czułelem jak traktują mnie przez chorobę jak gorszy sort. Nie mówiąc o tych wszystkich "łoooo bleee" zasłyszane od tych dziewczy na ktorych uwadze w jakis sposob mi zalezało. (dorastanie, sprawy damsko-meskie). W efekcie leczenia na moim ciele pozostało bardzo wiele blizn (twarz, plecy, pachwiny, pachy). Cały czas żyłem nadzieją, że kolejny zabieg, kolejna ingerencja w te blizny pozwoli zredukować je do zera. Przez te wszystkie lata na leczenie wydałem tyle pieniędzy ,że miałbym małą kawalerke(od 18 roku życia pracuje w niemczech by móc wyglądać normalnie) ,a nadal mieszkam z rodzicami ,a konto mam puste(smieszne nie?7 lat pracy i puste konto, a nigdy na żadną imprezę mnie nikt nie zaprosił) Chodzę do psychoterapueuty, przjmuje SSRI i mirtazapine ,a i tak moją pierwszą i ostatnią myślą w ciągu dnia jest to ,że wkońcu zasłużyłem na odpoczynek, że wszyscy wokoło mnie okłamywali rodzice, lekarze mówiąc mi ,że wszytsko sie ułoży, że trzeba tylko czasu i chęci. Ja już nie chę brać leków jak tylko wstanę, nie chce brać leków by móc sie chociaż chwilę przespać. Nie wiem co robić, widzę tylko jedno rozwiązanie. Ja chcę po prostu odpocząć
Dzień dobry,
czy o tym wszystkim co Pan napisał rozmawiał Pan z lekarzem i z terapeutą?
Z leków można schodzić po konsultacji z lekarzem.
Terapeutą może być pomocny w zmianie przekonań i radzenie sobie z trudnymi emocjami.
W życiu są rzeczy na które nie mamy wpływu..
Możemy jednak zmienić swoje oczekiwania wobec świata.
Uznanie bezsilności daje spokój.
Nasz opór powoduje trudności w uzyskaniu pożądanego efektu terapeutycznego
Jeśli to ,co napisałam, może być początkiem dla Naszej rozmowy to zapraszam.
Bogna Gadomska Karwacka

Dzień dobry
Przydatna dla Pana może być psychoterapia grupowa lub grupa wsparcia. Udział w tego typu grupach pomaga zazwyczaj zmniejszyć poczucie osamotnienia i izolacji. Pozwala łatwiej przetrwać trudny okres, spojrzeć z różnych perspektyw na swoje problemy i poznać osoby także przeżywające podobne czy inne trudności dzięki czemu nie będzie Pan się czuł odseparowany ze swoimi przeżyciami. Ewentualne przemyślenia dotyczące udziału w takiej grupie najlepiej wnieść na sesji ze swoim terapeutą a decyzję poprzedzić konsultacją z psychiatrą. Danuta Makowska