Witam. Mam 24 lata. Od 18 roku życia pracuję jako kierowca. Od około miesiąca odczuwam ból mniejszy

3 odpowiedzi
Mam 24 lata. Od 18 roku życia pracuję jako kierowca. Od około miesiąca odczuwam ból mniejszy lub większy różnie to bywa w lewej stopie na wysokości: nad piętą od wewnętrznej strony ciągnący się do kostki i jej okolicach nad piętą. Ból trochę jest upierdliwy i czuję że coś dzieje się wewnątrz jakbym miał ściągnięte mięśnie czy tam ścięgna wewnątrz. Gdy palce podginam do góry ból się nasila i czuję że kumuluje się wewnątrz ten nogi... Ogólnie pracuję po 14h nie jest mi po drodze do lekarza... czy ktoś mi odpisze co to może być? Czasami kuleje bo mocniej boli... Błagam pomóżcie
Witam
To jest typowy ból przeciążeniowy związany z stale powtarzającymi się czynnościami. W Pana przypadku siedzenie w samochodzie i operowanie pedałami. Skoro Pan przesiaduje po 14 h to już nie ma czasu na aktywność fizyczną i dlatego dochodzi do przeciążeń statycznych tkanek miękkich. Najlepiej udać się do fizjoterapeuty w wolnej chwili. Zbada Pana i dobierze oprócz terapii właściwe ćwiczenia, bo bez tego problem będzie nawracał.
Pozdrawiam

Witam! Opisywane problemy wskazują na dysbalans mięśniowy w obrębie łydki i typowe przeciążenia związane z pracą. Skoro nie ma Pan czasu na lekarza, fizjoterapeutę to może Pan wykonywać sam masaż łydki, uciski w bolących i spiętych miejscach, lub poprosić kogoś by taki wykonał. Wskazane będzie również rozciąganie mięśni łydki (pozycja leżąca i podciąganie w kierunku na siebie całej stopy). Dobrym rozwiązaniem będzie również roller lub piłeczka do rozbijania powięzi. Pozdrawiam oraz zapraszam do gabinetu na rozszerzoną terapię.
Nie rusza Pan stopą przez wiele godzin. To powoduje kumulowanie się napięcia oraz nierównomierne obciążenie stawów (niektóre mięśnie pracuje, inne nie). Konieczna jest aktywizacja stóp poprzez ćwiczenia palców stóp oraz stopy a także kolana oraz systematyczne marsze (powyżej 30 min). Polecam ćwiczenia youtube.com/watch?v=PjMqqvYv-nE.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki