Witam, mam 24 lata i zmagam się z bezsennością, a konkretnie z trudnością w zasypianiu. Od około mie

2 odpowiedzi
Mam 24 lata i zmagam się z bezsennością, a konkretnie z trudnością w zasypianiu. Od około miesiąca stosuję melatoninę 5mg, na początku była to dawka 1mg, później 3mg niestety obie te dawki nie pomagały, jednak przy dawce 5mg zasypiam bardzo dobrze. Moje pytanie to jak długo można stosować melatoninę?
Można stosować melatoninę do 5 mg jeśli pomaga bez limitu. Czasami więcej malatoniny produkuje się w organizmie przy zażywaniu leków antykoncepcyjnych dlatego ważne aby wówczas skonsultować się z lekarzem. Istnieje możliwość przedawkowania (przy zażywaniu powyżej dawki 5mg), ktora może objawiać się wysokim ciśnieniem, bólami w klatce piersiowej, zawrotami głowy, krótkim oddechem, bólami brzucha, mdłościami, bólami stawów, bólami głowy.

Nalezy przyjmować preparat który jest lekiem a nie suplement ponieważ tylko wtedy dawka substancji czynnej jest w wystandaryzowanej ilości. Działanie pełnej dawki leku może pojawić sie nawet po 2 tygodniach przyjmowania preparatu. Tabletke należy przyjąć na 1 godz przed zaplanowanym udaniem sie na spoczynek.
Lek zawierający melatonine był badany do 13 tyg przyjmowania.