Witam, mam 24 lata i od dziecka mam wadę wymowy. Dopiero jak dorosłem to dowiedziałem się że jak był

5 odpowiedzi
Mam 24 lata i od dziecka mam wadę wymowy. Dopiero jak dorosłem to dowiedziałem się że jak byłem dzieckiem to miałem mieć usunięte wiezadelko językowe które jest za krótkie ale rodzice się nie zgodzili. Krótkie wiezadełko uniemożliwiało podnoszenie języka. Teraz jestem po zabiegu i moje pytanie czy mogę poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do logopedy w ramach umowy na NFZ?
Dzień dobry Panu! Po podcięciu wędzidełka podjęzykowego powinno się najpóźniej w 3-4 dobie ćwiczyć z logopedą, jak również wykonywać masaż języka. To wszystko, w celu zapobiegnięciu wytworzenia się zrostu. Jeśli jeszcze nie upłynęło wiele czasu od zabiegu proszę szybko udać się do doświadczonego logopedy. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, wędzidełko podjęzykowe (bo domyślam się, że o nim Pan mówi) można podciąć zarówno u osoby dorosłej jak i u dziecka. Proszę udać się do logopedy, który oceni stan wędzidełka, narządów mowy. Następnie skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty. Pozdrawiam
Witam.Lekarz pierwszego kontaktu powinien wypisać skierowanie do logopedy.W przypadku podciętego wędzidełka liczy się czas.W zasadzie wizyta u lekarza powinna być poprzedzona wizytą u logopedy (z dokładnymi zaleceniami).
Pozdrawiam serdecznie
Witam, Lekarz rodzinny, lub internista wypisuje Panu skierowanie do logopedy. Wtedy Pan udaje się do logopedy pracującego w przychodni lub w szpitalu. Może pan również skontaktować się z logopedą, który prowadzi własny gabinet. Uwaga wszystkie te placówki muszą mieć podpisaną umowę z NFZ, jeżeli nie chce Pan płacić za wizytę. Życzę owocnych ćwiczeń.
Dzień dobry, należy po 3 dniach od podcięcia wędzidełka rozpocząć terapię. Może Pan oczywiście ubiegać się o wizytę w ramach NFZ i poprosić lekarza o wypisanie skierowania albo też zgłosić się do dobrego logopedy na zajęcia odpłatne. Nie wszystkie placówki, gabinety realizują wizyty w ramach NFZ - bezpłatnie.