Witam.Mam 24 lata 2 tyg temu odstawiłam Bioxetin 25mg, potem dostałam lęków i została mi przepisana

3 odpowiedzi
Witam.Mam 24 lata 2 tyg temu odstawiłam Bioxetin 25mg, potem dostałam lęków i została mi przepisana p
Pragiola 20/25mg (tego samego dnia w którym odstawiłam Bioxetin) teraz dziś minęły 2 tyg od odstawienia starego leku i zazycia nowego.Objawy lęków takie jak uczucie goraca bóle i przyspieszone bicie serca minęły lecz nabawiłam się jakiś nowych objawów tylko nie wiem czego /od czego.
Mianowicie : uczucie splątania,dezorientacja,widzenie myslenie jak orzez mgle ,nie mogę się skupić,jestem osłabiona, czasem czuje lekkie dusznosci,czuje jakas niestabilnosc gdy chodze,czuje się ogólnie jakbym miała naprawde zemdleć. Wiec moje pytanie brzmi : Na co wyglada moj problem? Gdzie faktycznie moze lezec? Czy to wina odstawienia bioxetinu czy zaczecia przygody z pragiolą ? Jesli tak kiedy to minie i czy wogole minie? Jesli nie , od czego mam tak okropne samopoczucie ktore niepozwala mi szczesliwie i normalnie funkcjonowac.
Bardzo proszę o konkretną jak to tylko możliwe odpowiedź.
Witam,

Przykro mi, że przechodzi Pani przez tak trudny czas. Opisane przez Panią objawy, takie jak uczucie splątania, dezorientacja, widzenie i myślenie przez mgłę, osłabienie i inne, mogą być związane ze zmianami w farmakoterapii. Przejście z jednego leku na drugi może wywołać różne efekty uboczne, które mogą być odczuwane przez pewien czas.

Jest kilka możliwości:

1. Objawy odstawienia: Odstawienie leku, takiego jak Bioxetin, może prowadzić do objawów odstawienia, które mogą obejmować zmiany w samopoczuciu, nastroju i funkcjonowaniu poznawczym. Te objawy mogą wystąpić nawet kilka tygodni po odstawieniu leku.

2. Efekty uboczne nowego leku: Nowy lek, Pragiola, może również powodować różne efekty uboczne, w tym takie jak uczucie splątania, dezorientacja czy osłabienie. Jest to możliwe, szczególnie na początku stosowania leku.

3. Kombinacja obu czynników: Możliwe jest również, że objawy, które Pani doświadcza, wynikają zarówno z odstawienia poprzedniego leku, jak i z rozpoczęcia nowego.

Ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który przepisał Pani leki. Lekarz będzie w stanie ocenić, czy objawy są wynikiem odstawienia leku, skutkiem ubocznym nowej farmakoterapii, czy też wynikają z innej przyczyny. Lekarz może również zasugerować dostosowanie leczenia lub inne kroki, które pomogą poprawić Pani samopoczucie.

W międzyczasie warto zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Proszę starać się regularnie jeść, wypoczywać i unikać dodatkowego stresu, który może pogłębić objawy. Jeśli sytuacja się nie poprawia lub pogarsza, proszę nie wahać się skontaktować z lekarzem.

Życzę Pani poprawy samopoczucia i znalezienia stabilności, która pozwoli na normalne funkcjonowanie.

Witam. Nie jestem lekarzem, ale mogę zasugerować, że te objawy mogą być związane zarówno z odstawieniem starego leku, jak i rozpoczęciem nowego. Należy pamiętać, że każdy organizm reaguje indywidualnie na zmiany w leczeniu farmakologicznym.
Zalecam, aby skontaktowała się Pani z lekarzem psychiatrą, aby omówić swoje obawy i objawy szczegółowo. Psychiatra będzie mógł przeprowadzić pełną ocenę i dostosować leczenie w zależności od Twoich potrzeb. Pozdrawiam.
Dzień Dobry,
zachęcam do kontaktu ze specjalistą (lekarzem), aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty.
Pozdrawiam serdecznie