Witam, mam 23 lata i libido 50 latka. Jestem aktywny fizycznie, bardziej sprawny od rówieśników i l

1 odpowiedzi
Witam, mam 23 lata i libido 50 latka.
Jestem aktywny fizycznie, bardziej sprawny od rówieśników i ludzi dookoła mnie, pracuje fizycznie i lubię biegać, o przemęczeniu raczej nie ma mowy. Odżywiam się raczej zdrowo, sporo warzyw/owoców i suplementuje się witaminami, magnezem itd., ostatnio w ogóle nie jem cukru.
Mimo dobrego trybu życia nie odczuwam większego pociągu do seksu i partnerki, jesteśmy razem kilka lat, zawsze to tak wyglądało że musiała mnie namawiać, jest bardzo atrakcyjna, ma wielu adoratorów, więc nie wiem czy problem tkwi w tym że nie pociąga mnie fizycznie akurat ona.
Nie mam problemów z erekcją, nigdy nie miałem, wręcz przeciwnie, czasami wystarczy że partnerka złapie mnie za rękę albo przytuli i już mam wzwód, po prostu nie odczuwam chęci w głowie. Problemów z jakością stosunku brak, kiedyś były lekkie rozczarowania ale już jest w porządku. W okresie dojrzewania również mało się masturbowałem.
Badałem testosteron i wyszło mi 531,00 ng/dl w zakresie referencyjnym od 280 do 800. Partnerka uważa że jestem chłodny i mam problem z wyrażaniem emocji, a z kolei dobry kolega który interesuje sie psychologią stwierdził że mam osobowość schizoidalną i jestem tzw. 'avoiderem', nie wiem czy to ma jakiś wpływ, średnio chce mi się w to wierzyć ale wole o tym wspomnieć, jak zresztą o wszystkim powyższym, również o tym że często bywam podirytowany ogólnym zachowaniem partnerki, co wydaje mi sie że może sie przekładać na chęć spędzania czasu w łóżku.

Czy to może być normalne w moim wieku i po prostu taki jestem czy może powinienem udać się do specjalisty?
Pozdrawiam :)
Szanowny Panie,
Temperament seksualny nie u wszystkich jest taki sam, tzn. ludzie mają różne potrzeby seksualne, na różnym poziomie. Natomiast niskie libido może również mieć wiele innych przyczyn, poczynając od somatycznych po psychologiczne i relacyjne. Myślę, że warto byłoby się skonsultować ze specjalistą, w szczególności, że zwraca Pan uwagę na to, że stanowi to problem w związku oraz pojawiają się inne trudności, które mogą być z tym związane (konflikt w relacji, kwestia osobowości). Niestety na odległość nie da się odpowiedzieć na pytanie jaka jest przyczyna Pana trudności, więc zachęcałbym do kontaktu z seksuologiem-psychologiem lub po prostu z psychoterapeutą (on też zajmuje się kwestią życia seksualnego). Specjalista przeprowadzi z Panem wywiad i będziecie mogli wspólnie zastanowić się nad przyczynami takiego stanu rzeczy.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Wiśniewski - psycholog, seksuolog, psychoterapeuta