Witam. Mam 22 lata. Piszę, ponieważ miałam problem i raczej dalej go mam. Chodzi mi o temat uzależni

2 odpowiedzi
Witam. Mam 22 lata. Piszę, ponieważ miałam problem i raczej dalej go mam. Chodzi mi o temat uzależnień. Od 3 lat nie piję alkoholu, a jeśli coś wypiję to bardzo bardzo rzadko i są to rodzinne uroczystości, aczkolwiek 5 lat brałam narkotyki, a konkretnie to jedną substancję Kodeinę i też często piłam alkohol. Tak jak wcześniej podkreśliłam, że od 3 lat jestem czysta bo nie biorę żadnych narkotyków, a alkohol jest na maxa sporadycznie pity.
Czy przez okres 5 lat brania codziennie praktycznie kodeiny i częstego picia alkoholu mogły zajść jakieś zmiany w mózgu? Bo jednak 3 lata nie siedzę w tym ale 5 lat to brałam stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie :)
Dzień dobry, jeśli ma Pani jakiekolwiek spostrzeżenia na temat ewentualnych zmian, jakie mogłyby nastąpić w pracy mózgu w wyniku długoletniego zażywania substancji psychoaktywnych lub chce Pani po prostu się sprawdzić warto pomyśleć o wizycie u lekarza neurologa. Jeśli natomiast szuka Pani również pomocy psychologicznej/psychoterapeutycznej np w celu wsparcia w utrzymaniu abstynencji, rozwiania wątpliwości dotyczących Pani zdrowia, warto znaleźć najbliższy ośrodek leczenia uzależnień, w którym zajmą się Panią specjaliści leczenia uzależnień. Pozdrawiam serdecznie, Sandra Sztajerwald-Reglinska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, cieszę się, że udaje się Pani wytrwać w abstynencji. Jeśli chodzi o zmiany w mózgu na skutek substancji psychoaktywnych i alkoholu, to doświadczamy przemijających skutków wpływu alkoholu na mózg, takich jak: zaburzenia pamięci i koncentracji, zaburzenia koordynacji ruchów, zwolniony czas reakcji. Odtrucie alkoholowe wspomaga regenerację układu nerwowego. Badania naukowe wykazały, że znaczna część zmian w mózgowiu, wywołanych nadmiernym spożyciem alkoholu, jest odwracalna. Przyjmuje się, że funkcjonowanie mózgu ulega znacznej poprawie już po 3-4 tygodniach abstynencji. Jeśli coś wzbudza Pani niepokój lub widzi Pani zmianę, o której chciałaby Pani porozmawiać zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologa.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.