Witam. Mam 21 lat. Niedawno zatrułam się pokarmowo (zepsutym mięsem). Przez tydzień byłam na L4. Nag

2 odpowiedzi
Mam 21 lat. Niedawno zatrułam się pokarmowo (zepsutym mięsem). Przez tydzień byłam na L4. Nagle zaczęła strasznie boleć mnie głowa, leki nie pomagały. W pewnym momencie pojawił się u mnie stan, który w internecie idealnie opisuje stan derealizacji. Nie potrafiłam normalnie funkcjonować. Kiedy zostałam wysłana do szpitala na kroplówki ze względu na odwodnienie mój stan się poprawił. Jednak nie wiem czy mam się martwić (nie znalazłam żadnych powiązań tego stanu z zatruciem czy odwodnieniem). Było to straszne uczucie, nie pamiętam prawie nic z tego tygodnia odkąd się zaczęło. Moje pytanie brzmi: czy ten stan rzeczywiście mógł wywołać u mnie odrealnienie? Nie wiem czy mam zgłosić się do jakiegoś innego lekarza (byłam tylko u mojego rodzinnego lekarza, któremu, gdy powiedziałam o poczuciu lęku jaki odczuwam, powiedział, że to nie jest gabinet psychiatryczny) a obawiam się, że to powróci.
Dzień dobry, skoro czuje Pani obawy o swój stan zdrowia, myślę że wizyta u lekarza psychiatry jest wskazana. Tam będzie Pani miała szanse dokładnie opisać swój stan, którego Pani doświadczyła i wspólnie z lekarzem zastanowić się czy występuje tu jakiś związek. Być może lekarz zleci dodatkowe badania. Ja jestem zdania ze zawsze warto zrobić wszystko by uzyskać spokój psychiczny i pozbyć się wątpliwości. Pozdrawiam Panią, Paulina Gorczak

Dzień dobry,
z tego, co Pani opisuje również leki mogły wywołać stan zbliżony do poczucia derealizacji (być może źle dobrane albo wywołały tego typu reakcję w organizmie).
Oczywiście lekarz psychiatra może zapisać Pani leki na stany lękowe, ale to bardziej psychoterapeuta byłby tu wskazany jeśli chodzi o konsultację w tym obszarze trudności.
Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.