Witam, mam 20 lat. W ciągu ostatnich 14 miesięcy schudłem 50kg, ważyłem 130 kg, teraz ważę 80kg przy

2 odpowiedzi
Mam 20 lat. W ciągu ostatnich 14 miesięcy schudłem 50kg, ważyłem 130 kg, teraz ważę 80kg przy wzroście 180. Odpowiednia dieta, ćwiczenia domowe(rowerek), jakieś na brzuch, nogi. Zauważyłem ostatnio wystające kręgi na dole kręgosłupa(odcinek lędźwiowy) nie pojawia się ból, tylko dyskomfort podczas siedzenia, również zauważyłem jakby mój brzuch był" krzywy " co robić?
Wystające kręgi to prawdopodobnie coś na co nie mógł Pan zwrócić uwagi wcześniej ze względu na zbyt duża masę tkanek je otaczające. Krzywy brzuch to znaczy? Opis brzucha i kręgosłupa trochę przypomina skoliozę. Warto w takim przypadku spotkać się z terapeuta który zbada i zobaczy w czym problem oraz powie co jest na swoim miejscu a z czym warto popracować.

Gratuluję. Przy tak dużym spadku wagi w organizmie zachodzą spore zmiany. Dookoła narządów wewnętrznych powstało dużo przestrzeni, w związku z tym mogą być one narażone na uszkodzenia. Adaptacja może trwać długo. Przez ten czas odradzam aktywność dynamiczną (koszykówka, siatkówka, tenis itd). Również trzeba uważać na ćwiczenia siłowe, ponieważ stabilizacja w różnych częściach ciała jest znacznie ograniczona. Oprócz tkanki tłuszczowej stracił Pan również sporo tkanki mięśniowej. Wskazany jest spokojny ale długotrwały ruch aerobowy oraz ćwiczenia stabilizacyjne na różne partie ciała. Można spróbować ćwiczeń youtube.com/watch?v=PjMqqvYv-nE Pozdrawiam, Paweł Czarnocki