Witam Mam 19 lat, od 3 miesięcy masturbuje się raz w tygodniu(wcześniej nigdy tego nie robiłem, m

1 odpowiedzi
Mam 19 lat, od 3 miesięcy masturbuje się raz w tygodniu(wcześniej nigdy tego nie robiłem, może zdarzyło mi się z 4 razy, tak to miałem pulacje nocne), od 2 tygodni zaobserwowałem problemy ze wzwodem, wczoraj podczas masturbacji miałem wzwód i po chwili lekko opadł, masturbuje się do filmów pornograficznych, dodam że od miesiąca trzęsę się podczas masturbacji nie wiem dla czego, na początku myślałem że z zimna ale wykluczyłem taką możliwość, wcześniej nie miałem problemu bardzo szybko dostawałem wzwodu a teraz nawet gdy myślę o nagich kobietach to mam problem żeby mi stanął, co może być przyczyną?
Szanowny Panie,
przyczyny mogą być różne - począwszy od problemów natury organicznej które warto wykluczyć jako pierwsze, po problemy natury nieogranicznej (psychicznej) i tutaj jest ich całe spektrum (religijność, wpływ wychowania, przekonania itd.). Trzęsienie się podczas masturbacji może być związane (ale nie musi) z napięciem które ma Pan w sobie i rozładowywaniem go. Przez Internet trudno jest cokolwiek zdiagnozować. Pytania które mi przychodzą na myśl:
- dlaczego Pan wcześniej się nie masturbował?
- jaki rodzaj filmów pornograficznych Pan ogląda?
- czy choruje Pan na coś?

Proszę pamiętać, że z seksuologicznego punktu widzenia masturbacja jest zdrowa (jak się Pan nie masturbuje, ma Pan polucje nocne, to normalne) i jest to najlepszy sposób na poznanie swego ciała i preferencji.
Jeśli czuje Pan potrzebę radzę udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykluczenia przyczyn nieorgancznych.
Pozdrawiam serdecznie, M. Czech