Witam mam 18 lat i ćwiczę STREET WORKOUT Jestem dość zaawansowany ale nie moge za nic utrzymać stan

2 odpowiedzi
Witam mam 18 lat i ćwiczę STREET WORKOUT
Jestem dość zaawansowany ale nie moge za nic utrzymać stania na rękach
Czy może byc to spowodowane skoliozą, krótsza kończyną i lordozą i problemami z biodrem?
Zawsze przechyla mnie tylko na jedna stronę
Czy jest możliwe abym nigdy nie był w stanie tego opanować w takim wypadku?
Przyczyn tego problemu może być bardzo dużo. Warto to konsultować z różnymi specjalistami w celu identyfikacji problemu. W mojej ocenie może to być problem zaburzenia napięcia mięsniowo-powięziowego, które powoduje zaburzenie priopriocepcji. Być może w przegrodach mięśniowych potworzyły się zrosty lub inne restrykcje tkankowe. Warto byłoby poszukać dobrego terapeuty manualnego i przeanalizować postawę. Bez tego nie da się odpowiedzieć precyzyjne na Pana pytanie.

Wymienione przez Ciebie rozpoznania są raczej następstwem a nie samą bezpośrednią przyczyną (zarówno skolioza i pogłębiona /spłycona lordoza jest położona względem reszty ciała bezpośrednio dzięki m in. napięciu tkanek a pośrednio między takim zjawiskom jak dynamika płynów ciała czy rozkład ciśnień w poszczególnych jego jamach - w tym przypadku układ mięśniowo-szkieletowy będzię raczej układem adaptacyjnym do tego co dzieje się wewnątrz),. Innymi słowy szukaj terapeuty (osteopaty lub fizjoterapeuty pracującego manualnie w modelu globalnym) z możliwie szerokim ale i dokładnym i precyzyjnym rozumieniem wymienionych przeze mnie zjawisk. Wnikliwa znajomość anatomii topograficznej i palpacyjnej, fizjologii i mechaniki ciała ( w tym nie tylko mechaniki na poziomie stawów ale również mechaniki trzewnej, układu nerwowego czy wspomnianej dynamiki płynów) da możliwie najlepsze rozpoznanie a w następstwie tego najbardziej rokujące postępowanie terapeutyczne.