Witam, mam 17 lat oraz pytanie jak dokładnie obliczyć obwód penisa. W internecie jest wiele sposobów

1 odpowiedzi
Witam, mam 17 lat oraz pytanie jak dokładnie obliczyć obwód penisa. W internecie jest wiele sposobów i chciałbym poznać opinie lekarza, ktory mógłby potwierdzić jeden z nich
Dzień dobry,
zanim odpowiem na samo pytanie, kilka przydatnych informacji:

1. Średnia długość penisa we wzwodzie wynosi od około 12 do 14 centymetrów, natomiast w stanie spoczynku – około 9 centymetrów. Odwołuję się do badań klinicznych przeprowadzonych przez specjalistów z King’s College w Londynie w 2015 roku. Ma to znaczenie, ponieważ wiele informacji na ten temat dostępnych w sieci odwołuje się do badań przeprowadzonych niegdyś przez Instytut Kinseya, które były badaniem ankietowym - deklaratywnym (tzn., że nikt nie sprawdzał empirycznie otrzymanych pomiarów).

2. Rozmiar penisa nie jest wartością stałą – na jego rozmiar wpływa m.in. wiek, aktywność seksualna, nałogi.

3. Penis mierzony w stanie spoczynku nie dostarcza nam obiektywnej informacji o rozmiarze, ponieważ we wzwodzie jego długość może zwiększyć się o nawet 100%.

Jak mierzyć?
Jeśli chodzi o długość, to należy mierzyć penisa we wzwodzie od kości łonowej aż do czubka żołędzi, ale nie uwzględniając napletka. Jeśli zaś chodzi o obwód, to mierzymy go albo u podstawy, albo w połowie długości penisa, również w stanie wzwodu.

Przy okazji polecam lekturę książki „Sztuka obsługi penisa”, która pomaga lepiej poznać tę część siebie w oparciu o rzetelną wiedzę.

Pozdrawiam serdecznie,
Daria Kamińska