Witam Mam 16 lat i wyczułem u siebie wybrzuszenie na klatce piersiowej. Jest ono pod piersiami odr

2 odpowiedzi
Witam
Mam 16 lat i wyczułem u siebie wybrzuszenie na klatce piersiowej. Jest ono pod piersiami odrazu przy mostku (jednak jest bardziej na prawie stronie klatki piersiowej). Można to nazwać „guzem”, nie boli mnie to. Nie przeszkadza mi to w niczym. Po prostu jest. Ostatnio miałem zderzenie na wf i może doznałem jakiegoś urazu? Ostatnio dużo uprawiam sportu i schudłem coś w granicach 7kg (mam 200cm wzrostu i 72-74kg wagi koło). Na bilansie stwierdzono mi ze mam nie dowage. Jest możliwość ze miałem tak od urodzenia i teraz to widać po tym jak schudłem? Guz mnie nie boli i nie mam żadnego obrzęku. Nie mam problemów z oddychaniem. Wszystko w normie tylko sam guz mnie martwi. Do lekarza mogę się wybrać najwcześniej za 6dni wiec szukam pomocy tutaj. Co to może być? Czy może być groźne?
Spokojnie. Nie mąci panikować! Tak jak piszesz możliwe ze to jest od urodzenia. Proszę odwiedzić lekarza rodzinnego- powinien to zbadać i ewentualnie zlecić RTG jezeli to jest twarde/ kostne. Jeżeli jest to tkanka miękka to lepiej byłoby wykonać USG np na wizycie u ortopedy. Dużo zdrowia…

Po badaniu manualnym lekarz lub fizjoterapeuta zaleci jak dalej postępować. Pozdrawiam!