Witam, mam 15 lat, i od jakis 5 miesiecy odczuwam ból w kolanie, a tak dokładnie w przedniej części,

3 odpowiedzi
Witam, mam 15 lat, i od jakis 5 miesiecy odczuwam ból w kolanie, a tak dokładnie w przedniej części, z zdjecia internetu wygląda na to że znajduje sie tam więzadło.Ból mam raz na kilka dni, czasem zdarza sie ze kilka razy w dniu.Nigdy nie miałem urazu w tym kolanie, nigdy nie odczuwalem bólu.Ten ból jest dziwny, stały, i mija po jakis 5 minutach.Ten ból pojawia sie w losowych chwilach, nie ma zadnych specyficznych momoentow gdzie pojawia sie w tym samym czasie.Zauwazyłem że jak opre noge na czyms, i moje kolano jest w pozycji spoczynku, ból jest mniej odczuwalny.Najbardziej boli jak zegne kolano.Z góry dziekuje za pomoc.
Dzień dobry!
Takie objawy mogą świadczyć o występowaniu stanu zapalnego w okolicy więzadła rzepki. Jeżeli objawy utrzymują się już tak długo, należałoby udać się do fizjoterapeuty lub ortopedy i rozpocząć diagnostykę kolana oraz podjąć odpowiednie leczenie. Pozdrawiam serdecznie.

Polecam udać się do fizjoterapeuty. Pozdrawiam!
Dzień dobry. Jestem zdania, iż to zapewne napiecie/przykurcz/przeciążenie m. czworogłowego, który swój przyczep ma w tym miejscu. Twój opis wskazuje i symptomy wskazują, że raczej jest to sprawa mięśniowa. Ale również może być ta nogą mocniej obciążona przez asymetrię miednicy, napięcie innych mięśni lub powtarzalnych, złych nawyków postawy. Dlatego z pewnością warto udać się do fizjo. Jesteś osobą młoda, więc i regeneracja powinna przebiec błyskawicznie, jednak trzeba jej trochę pomóc. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Terapia manualna (pierwsza wizyta dziecko do lat 16, konsultacja + diagnoza + zabieg) - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.