Witam Ma problem z kręgosłupem od pewnego czasu ból nasila się. Wykonałam rentgen z badań wyszło z

11 odpowiedzi
Witam
Ma problem z kręgosłupem od pewnego czasu ból nasila się. Wykonałam rentgen z badań wyszło zniesienie lordozy lędźwiowej i naczyniak o wymiarze 10x 7mm w trzonie kręgu Th 10 .Nie wiem czy muszę udać się do urologa czy mogę udać się bezpośrednio do fizjoterapeuty z góry dziękuje za informacje.
Witam
Proszę się udać do fizjoterapeuty / terapeuty manualnego. Osoba z doświadczeniem będzie w stanie ocenić po badaniu i testach co trzeba na ten moment zrobić. Naczyniak trzeba mieć pod kontrolą czy się nie rozrasta, co jakiś czas badać. W razie problemów z diagnozą można zrobić rezonans magnetyczny.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Spokojnie może Pan udać się do fizjoterapeuty. Proszę tylko zabrać ze sobą rtg z opisem. Dla swojego spokoju w międzyczasie może Pan skonsultować się z neurochirurgiem. Warto za jakiś czas powtórzyć badanie w celu kontrolnym.
Doświadczony fizjoterapeuta na pewno dobierze dla Pana odpowiednią terapię.
Pozdrawiam
Witam. Urolog nie pomoże :-P Zdecydowanie Fizjoterapeuta który ewentualnie pokieruje dalej. Pozdrawiam
Dziękuję za pytanie.
Naczyniaki w trzonie się zdarzają. Jeśli się nie rozrastają to nie są bezpośrednim zagrożeniem. Dobry fizjoterapeuta oceni z badaniem stan i zaproponuje bezpieczne i skuteczne leczenie. Tylko nie wiem skąd pytanie o urologa? Co prawda końcowy odcinek kręgosłupa piersiowego może dawać interakcję z miednicą...powodzenia!
Witam
Proszę udać się do sprawdzonego fizjoterapeuty, terapeuty manualnego lub osteopaty, każdy z nich posiada szereg testów diagnostycznych i na pewno znajdzie przyczynę dolegliwości dodatkowo opierając się o zdjęcie rtg. Naczyniaki nie są stosunkowo groźne ale trzeba je mieć pod kontrolą
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda
Podpisuję się pod poprzednimi odpowiedziami. Diświadczony fizjoterapeuta najpierw wykona szereg testów i dostosuje właściwą fizjoterapię. Jeśli będzie miał obawy dodatkowo skieruje na badanie obrazowe. Naczyniak nie wyklucza fizjoterapii.
naczyniak nie jest przeciwskazaniem do terapii na tkankach miekkich jezeli bol minie to mozna w drugiej kolejnosci tez zrobic kontrole u neurochrurga w celu oceny naczyniaka jego lokalizacji i prognozowania co do dalszego leczenia
Witam,
Jak najbardziej mozna udac sie do fizjoterapeuty. Dokladny wywiad, badanie palpacyjne , testy i ustalenie planu rehabilitacji.
Pozdrawiam!
Dzień dobry. Najpierw z bólem udałbym się do fizjoterapeuty. W międzyczasie by wyjaśnić charakter naczyniaka udałbym się do neurologa lub neurochirurga. Niech fizjoterapeuta zrobi screening za pomocą czerwonych flag przesiewowe w kierunku niemechanicznego podłoża bólu.
Dzień dobry,
Proszę udać się do fizjoterapeuty/terapeuty manualnego który oceni stan i zastosuje odpowiednią terapię. Jeśli chodzi o naczyniaka należy co pewien czas robić badania kontrolne.
Zalecałbym wizytę u fizjoterapeuty, który zbierze wywiad i zbada Pana funkcjonalnie oraz zaplanuje i wdroży leczenie. Naczyniak w trzonach kręgów zdarza się, natomiast należy je mieć pod kontrolą i regularnie badać czy się nie rozrastają.