Witam Kontaktowałem się już z kardiologiem oraz neurologiem, w wyniku nagłego przyspieszenia bicia

2 odpowiedzi
Witam
Kontaktowałem się już z kardiologiem oraz neurologiem, w wyniku nagłego przyspieszenia bicia serca oraz lęku.
Z sercem wszystko ok, neurolog przypisał mi suplementacje witaminą d oraz mozarin, po mozarinie czułem się jak najbardziej (ok 5mg pierwszy tydzień, potem cała tabletka 10mg) , tak jakbym dostał kopa do pracy, po pierwszym dniu stwierdziłem że rezygnuję z mozarinu ze względu na możliwość występowania zespołu wydłużonego qt (jak w większości tego typu leków). Jestem osobą aktywnie fizycznie nie chce sobie psuć zdrowia lekami . Czy owe stany można leczyć omijając wspomaganie farmakologiczne:
brak koncetracji
walka z niepotrzebnymi myślami
przejmowanie sie mało istotnymi rzeczami
bardzo duże problemy z pamiecią
utrata ostrości
mrowienie oraz uciski z tyłu głowy.
Szanowny Panie,

skoro odstawił Pan leki, to decyzja została podjęta.
Pozostaje Panu psychoterapia. Nadzieja, że Pańskie stany miną samoistnie - jest płonna.
Z poważaniem

Dzień dobry, dla osób zdrowych fizycznie z problemem lękowym, wzmożonym napięciem emocjonalnym polecam zawsze w pierwszej kolejności regularną aktywność fizyczną. Najlepiej zaangażować w to także ukochaną osobę. Istnieją dowody naukowe na to iż owa aktywność (bieganie, rower) wykonywana regularnie wpływa na neuroprzekaźniki regulująco podobnie do leków z grupy blokerów serotoniny. Poza tym należy suplementować kwasy omega 3 w dużych dawkach (jest kilka preparatów na rynku). Z witaminą D wraz z wiosną bym się pożegnała, ponieważ u osób bez niedoboru nasila zmiany miażdżycowe w tętnicach obwodowych. Pozdrawiam